BENEŠOV B – ZÁSMUKY 5:1

Benešov od začátku ovládal hru a držel míč na svých kopačkách. Hosté se soustředili na defenzivu, snažili se využít domácích chyb a byli blízko vedení, ale dalekonosný pokus o přehození brankáře Starečka skončil na tyči. Domácí se stále více tlačili do zakončení a ve 23. minutě je dostal Urban hlavou po Priknerově přímém kopu do vedení. Za chvíli se Filip protáhl středem, jeho ránu vyrazil brankář před Voráčka, jenž zpětnou přihrávkou opět nabíjel Filipovi, který byl faulován. Penaltu s přehledem proměnil Urban. V závěru poločasu ještě Janovský z dobré pozice branku přestřelil.

Druhý poločas zahájili domácí tlakem. Martin Balík po sóle neprostřelil gólmana, Priknerův centr Komárek hlavou netrefil přesně a Filipovi se v dobré střelecké pozici rána nepovedla. Až v 65. minutě zakončil kombinaci a přihrávku Priknera ve třetí gól Voráček. Hosté byli odevzdaní a benešovští hráči namlsáni pokračovali v útočných akcích. Urban odmítl hattrick, když neproměnil druhou penaltu po faulu na Keltnera. A tak závěr patřil Janovskému, který se nejprve trefil hlavou po rohu Keltnera a po snížení hostů po standardní situaci, završil stav na 5:1 krásnou střelou z hranice šestnáctky.

„Zápas byl pro náš mladý tým vysvobozením. Hráči si dokázali, že fotbal hrát umějí a napjatá atmosféra v kabině se uvolnila. Konečně se výrazně prosadili hráči širšího kádru A týmu Filip, Janovský, Komárek a především Prikner, který vnesl do hry klid a přesnost v zakončení. Za velmi dobré nasazení a bojovnost musím pochválit Keltnera a Urbana. Doufám, že oba pochopili situaci, ve které se nyní nacházejí a berou to tak, že i nadále chtějí v Benešově dál působit, protože mají rozhodně na víc," zhodnotil hráče v týmu trenér benešovského béčka Petr Slepička a po zápase se mu konečně dobře spalo: „Moc jsem se těšil na zápas, kde budeme od začátku dominovat a dovedeme ho do úspěšného konce. To se mi konečně splnilo, za což hráčům děkuji."

Branky Benešova B: Urban 2 (druhá z PK), Janovský 2, Voráček. Rozhodčí: Glogar. ŽK: 2:2. Poločas: 2:0.

Benešov B: Stareček – Komárek, Hronek, M. Balík (75. Marek Chrpa), P. Balík – Keltner, Prikner, Filip, Janovský, Urban (77. Martin Chrpa) – Voráček (82. Tlamicha).