BENEŠOV - VYŠEHRAD 0:0 PK 2:3

Domácí zápas se „Šemíky“, jakoby zapadl do benešovského kontextu. Domácí začali aktivně, když střelu Hrebeniuka vyrazil brankář, navštívenky Telnara a Neuberga skončily mimo brankové tyče. Poté se fotbal vytratil, jen se na těžkém terénu bojovalo a hrstka diváků mrzla. Až v závěru poločasu je rozehřály dvě věci. Nejprve netrefil hostující brankář Havránek „malou domů“ a měl co dělat, aby míč neskončil brance, na druhé straně si Mezhiev poradil s ranou Čtvrtníčka.

V úvodu druhé půle byl Benešov nejblíže gólu, ale Telnar po signálu z rohu nastřelil břevno, aby vzápětí na druhé straně chytil Mezhiev hlavičku osamoceného Madeje a Klesa po akci Drobílka pálil vedle. Poté se fotbal opět vytratil. V 70. minutě se domácí asi oprávněně dožadovali penaltového faulu na Hrebeniuka, ale sudí Němec byl jiného názoru. „Vypadalo to na penaltu, ale musíme se podívat na video,“ popsal kontroverzní okamžik Roman Veselý.

Vzápětí měl kormidelník opět vrásky na čele, když se skopli dva jeho hráči Hrebeniuk a Bohata a museli vzápětí střídat. „Uvidíme, jak na tom budou. Už teď máme lazaret a horko těžko skládáme mužstvo dohromady. V zápase jsme měli tři vynucená střídání, která ovlivnila ve druhém poločase naši organizaci hry,“ posteskl si kouč Benešova.   

V závěru měl být vyloučen hostující Jakab, jenž skosil Čapka, ale dostal jen žlutou kartu. „Byl to faul na kriminál a ten hráč by měl rok stát,“ zlobil se Veselý a divil se, že dostal vyšehradský hráč jen žlutou kartu. 

V nastavení měl výhru Benešova na kopačce Telnar, ale osamocený trefil jen brankáře. V penaltovém rozstřelu selhali tři střelci Benešova, a tak se radovali z druhého bodu Vyšehradští. „Opět se projevilo, že nám ve finální fázi chybí kvalita. Situace jsme si opět vypracovali, ale zase nevyřešili, když šance Mária Telnara volaly po gólu. Navíc jsme, ani v penaltové loterii neuspěli,“ smutnil po zápase benešovský trenér.

Rozhodčí: Němec. ŽK: Vrňák, Filip –  Kostorek, Hašek, Hradecký, Jakab.

Benešov: Mezhiev – P. Ježdík, Laštovka (46. Ngimbi), Neuberg, Vrňák – V. Ježdík – Čapek, Bohata (74. Filip), L. Balata, Hrebeniuk (74. Farkaš) – Telnar.

Vyšehrad: Havránek – Kostorek, Matějka, Hradecký (88. Junek), Madej – Doležal – Klesa, Máče (79. Jakab), Drobílek, Hašek (85. Kulhavý) – Čtvrtníček.