Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Za deset minut bylo hotovo

BENEŠOV - Kanonýr Jan Žák je stále při střelecké chuti a do sítě Dobříše dvakrát rychle zacílil

18.9.2007

Fotbalisté Benešova pokračovali se Sedlčany v domácí kanonádě, když ze čtyř zápasů vstřelili dvacet gólů. V těsném souboji se střetli domácí Martin Bubeník (vlevo) se sedlčanským Zbyňkem Polidarem Foto: Lukáš Suchý

V sedmém kole krajského fotbalového přeboru přivítal střelecky potentní a dosud neporažený SK Benešov na svém hřišti Tatran Sedlčany. V domácím prostředí zatím Benešov neinkasoval a vstřelil ze tří zápasů šestnáct branek. Dobrou střeleckou normu udržel i se Sedlčany.

SK BENEŠOV 4
T. SEDLČANY 0

Benešovští hráči se od úvodního hvizdu rozhodčího usadili na polovině soupeře a už ve 2. minutě přinutil Havlín patičkou sedlčanského brankáře vytáhnout balón zpod břevna na roh. Neuběhla ani další celá minuta a kanonýr Žák pohotově poslal do sítě balón, který předtím neudržel v náručí hostující brankář Bosák – 1:0. Tlak domácích neochabnul a v 9. minutě po skvělém sólu Štěpána zakončoval do odkryté části brány opět Žák na 2:0. Za další dvě minuty po dobré kombinaci domácích přestřelil bránu z dobré pozice Bubeník. V následující minutě šli čtyři domácí hráči na dva soupeřovy obránce, koncovku ale trochu uspěchal Turek. V 15. minutě trefil technickou střelou Turek břevno sedlčanské brány. Po půlhodině hry Benešov zvolnil tempo a dovolil hostům hru trochu vyrovnat. Ti se však do poločasu nedostali k jediné střele.
I v úvodu druhého poločasu to vypadalo. že se domácí spokojili s dvoubrankovým vedením a pouze hlídají výsledek. Po šesti minutách však dokázali nadějně rozebrat hostující obranu a pouze slabá Štěpánova střela, směřující navíc do míst kde stál brankář, zabránila zvýšení skóre. To se stejně změnilo o chvíli později. V 58. minutě tečoval střelu aktivního Havlína jeden ze sedlčanských obránců do protipohybu brankáře – 3:0. Za pár minut nasadil k sólu Kukač, ve vápně našel dobře postaveného Havlína, který ale trefil pouze padajícího brankáře. Za další minutu tentýž hráč z halfvoleje přestřelil sedlčanskou bránu. V 75. minutě utekl hostujícím obráncům Kováč, ale ztroskotal na brankáři Bosákovi. Čtvrtý gól přidal Bubeník v 86. minutě po spolupráci Kukače se Štěpánem. Hosté působili místy nedisciplinovaně, za což je hlavní rozhodčí potrestal čtyřmi žlutými kartami a Havel za řeči obdržel dokonce minutu před koncem červený „žolík“.

Ladislav Fiala, trenér Benešova

„Opět jsme na začátku rozhodli zápas. Potom jsme přestali hrát a definitivně rozhodli až v závěru. Produktivita mužstva je nízká, měli jsme dát více gólů. Sedlčany se u nás z hlediska defenzivy ukázaly jako nejlepší mužstvo. Uvidíme, co přinese následující zápas v Kunicích, které hrají s námi ve špičce tabulky a jistě nás prověří.“

Branky: 3. a 9. Žák, 58. Havlín, 86. Bubeník. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 0/4. ČK: Havel (S). Diváků: 310. Poločas: 2:0
SK Benešov: Capouch (78. Králíček) – Drahota, Chomát, Holub, Koblasa – Žák, Kukač, Bubeník, O. Štěpán – Havlín (70. Páv), Turek (60. Kováč)

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
Bourání v Táborských kasárnách.
13

V Táborských kasárnách začalo tento týden bourání

Nové přístroje poslouží ortopedickému oddělení v benešovské nemocnici.
5

Na ortopedickém oddělení operují s novými přístroji

OBRAZEM: Při Hubertovské jízdě se rozloučili s jezdeckou sportovní sezónou

Benešov - Desátý ročník Hubertovské jízdy uspořádaly v sobotu 14. října žákyně čtvrtého ročníku Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy v Benešově. Tato tradiční akce symbolizuje každoroční rozloučení s jezdeckou sportovní sezonou. Akce se zúčastnili především ušlechtilí koně z pomněnické stáje.

Pozor! Tři pejsky hledají od pátku zoufalí majitelé

Jankov - Tři pejsci se ztratili v pátek 13. října v odpoledních hodinách majitelům u obce Pičín u Jankova. Jedná se o křížence jezevčíka tmavě hnědé až černé barvy.

Do nové školky na benešovském Spořilově už chodí děti

Benešov /FOTOGALERIE/ – Do měsíčního zkušebního provozu vstoupila v pondělí 16. října novostavba MŠ Úsměv na sídlišti Spořilov II. Dokončení montovaného objektu nabralo zpoždění kvůli bourání precizně postavených gruntů z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.