Za deset minut bylo hotovo

BENEŠOV - Kanonýr Jan Žák je stále při střelecké chuti a do sítě Dobříše dvakrát rychle zacílil

18.9.2007

Fotbalisté Benešova pokračovali se Sedlčany v domácí kanonádě, když ze čtyř zápasů vstřelili dvacet gólů. V těsném souboji se střetli domácí Martin Bubeník (vlevo) se sedlčanským Zbyňkem Polidarem Foto: Lukáš Suchý

V sedmém kole krajského fotbalového přeboru přivítal střelecky potentní a dosud neporažený SK Benešov na svém hřišti Tatran Sedlčany. V domácím prostředí zatím Benešov neinkasoval a vstřelil ze tří zápasů šestnáct branek. Dobrou střeleckou normu udržel i se Sedlčany.

SK BENEŠOV 4
T. SEDLČANY 0

Benešovští hráči se od úvodního hvizdu rozhodčího usadili na polovině soupeře a už ve 2. minutě přinutil Havlín patičkou sedlčanského brankáře vytáhnout balón zpod břevna na roh. Neuběhla ani další celá minuta a kanonýr Žák pohotově poslal do sítě balón, který předtím neudržel v náručí hostující brankář Bosák – 1:0. Tlak domácích neochabnul a v 9. minutě po skvělém sólu Štěpána zakončoval do odkryté části brány opět Žák na 2:0. Za další dvě minuty po dobré kombinaci domácích přestřelil bránu z dobré pozice Bubeník. V následující minutě šli čtyři domácí hráči na dva soupeřovy obránce, koncovku ale trochu uspěchal Turek. V 15. minutě trefil technickou střelou Turek břevno sedlčanské brány. Po půlhodině hry Benešov zvolnil tempo a dovolil hostům hru trochu vyrovnat. Ti se však do poločasu nedostali k jediné střele.
I v úvodu druhého poločasu to vypadalo. že se domácí spokojili s dvoubrankovým vedením a pouze hlídají výsledek. Po šesti minutách však dokázali nadějně rozebrat hostující obranu a pouze slabá Štěpánova střela, směřující navíc do míst kde stál brankář, zabránila zvýšení skóre. To se stejně změnilo o chvíli později. V 58. minutě tečoval střelu aktivního Havlína jeden ze sedlčanských obránců do protipohybu brankáře – 3:0. Za pár minut nasadil k sólu Kukač, ve vápně našel dobře postaveného Havlína, který ale trefil pouze padajícího brankáře. Za další minutu tentýž hráč z halfvoleje přestřelil sedlčanskou bránu. V 75. minutě utekl hostujícím obráncům Kováč, ale ztroskotal na brankáři Bosákovi. Čtvrtý gól přidal Bubeník v 86. minutě po spolupráci Kukače se Štěpánem. Hosté působili místy nedisciplinovaně, za což je hlavní rozhodčí potrestal čtyřmi žlutými kartami a Havel za řeči obdržel dokonce minutu před koncem červený „žolík“.

Ladislav Fiala, trenér Benešova

„Opět jsme na začátku rozhodli zápas. Potom jsme přestali hrát a definitivně rozhodli až v závěru. Produktivita mužstva je nízká, měli jsme dát více gólů. Sedlčany se u nás z hlediska defenzivy ukázaly jako nejlepší mužstvo. Uvidíme, co přinese následující zápas v Kunicích, které hrají s námi ve špičce tabulky a jistě nás prověří.“

Branky: 3. a 9. Žák, 58. Havlín, 86. Bubeník. Rozhodčí: Chaloupka. ŽK: 0/4. ČK: Havel (S). Diváků: 310. Poločas: 2:0
SK Benešov: Capouch (78. Králíček) – Drahota, Chomát, Holub, Koblasa – Žák, Kukač, Bubeník, O. Štěpán – Havlín (70. Páv), Turek (60. Kováč)

18.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Veronika Vrecionová.

Veronika Vrecionová: Vesnickým obchodům a hospodám velmi ublížilo zavedení EET

První akce s názvem Recyklošití v Pyšelích.
40

Staré oděvy se v Pyšelích proměnily v pomůcky pro postižené děti

Zaječický masopust neurčuje církevní kalendář, ale ten muzikantský

Zaječice /FOTOGALERIE/ – I když se už opět tradiční zaječický masopust i letos konal takříkajíc s křížkem po funusu, tedy po Popeleční středě, což je začátek postního období před Velikonocemi vycházející tentokrát na 14. února, jeden z jeho iniciátorů, Martin Láska, má pro tuhle zvláštnost logické vysvětlení.

Velvarským návštěvníkům zazpíval v Benešově kanár

Benešov /FOTOGALERIE/ – Třetiligoví fotbalisté Benešova ani v šestém přípravném zápase neprohráli, tentokrát na své umělé trávě rozstříleli divizní Velvary tenisovým kanárem, když se dvakrát trefil střelec posledních dvou zápasů Michal Rataj (čtyři góly), po jedné brance přidali Engelmann, Turek, Filip a Esomba. „Je to krásný výsledek, ale stále je ve hře spousta nepřesností,“ dodal po vysoké výhře trenér Benešova Roman Veselý.

Maturitní ples studentů oktávy Gymnázia Benešov

Benešov – Až k maturitnímu plesu se po dlouhém, osmiletém studiu propracovali studenti Gymnázia Benešov. Studentský bál se konal v pátek 16. února v Kulturním domě Karlov a všem při něm zahrála kapela Unisono.

OBRAZEM: Sázavští fotbalisté vyměnili dresy za obleky

Sázava - Fotbalový Klub Kavalier Sázava uspořádal v pátek 16. února tradiční Fotbalový ples. Jako místo konání zvolil místní Společenský dům. O hudební stránku večera se postarala skupina TaHiMel, která svůj úkol zvládla opravdu na výbornou.