Soupeř zPrahy vypadal rozehranější, zatímco domácí formu teprve hledají. Do začátku soutěže však zbývá ještě měsíc a tak není třeba zporážky dělat unáhlené závěry. Kaňkou na zápase bylo zbytečné i když ne vážné zranění dvou benešovských fotbalistů. Holub má pár stehů na hlavě a Turek utrpěl vjednom tvrdém střetu „koňara“.

SK Benešov - US Praha 2:3 (1:1)

Domácí šli do vedení ve14. minutě po brejku Turka, z jehož přihrávky pak doklepával balóndo prázdné brányŽák. Ve 26. minutě vyšel naopak brejk hostům a srovnali na 1:1.

Vúvodu druhé půle trefil Chomát zpřímého kopu břevno pražské brány.Domácí pak měli několik minut navrch, ale 68. minutě fauloval před Plachého bránou Drahota a hosté se zpenalty ujali vedení - 1 : 2. Benešov srovnal za necelé dvě minuty Petrem Štěpánem na2:2.Čtvrt hodiny před koncem chybovali na půlící čáře domácí stopeři a situaci už nestačil zachránit´ani vybíhající brankář Plachý. Útočník hostů do prázdné brány upravil výsledek na konečných 2:3.

 

„Hosté nás zaskočili agresivní obranou, proti které jsme se nedokázali prosadit. Když už se zdálo, že získáme navrch, tak jsme inkasovali potřetí. Do konce zápasu jsme již poté nic nevymysleli. Soupeř byl lepší a dokázal se prosadit v soubojích jeden na jednoho. To se nám nedařilo a dělali jsme taktické chyby v obranné fázi a dostali jsme zbytečné branky,“ poznamenal po zápase rozmrzelý trenér Benešova Ladislav Fiala a poodhalil změny v kádru: „Do mužstva jsme již získali brankáře Frantu Plachého, který naposledy hrál v Českém Krumlově a Marka Pěknice z Tábora máme na půlroční hostování. Tento týden ještě vyřešíme příchod Ivana Dvořáka z Jílového. Na druhou stranu se dojednávají odchody Jana Stibůrka do Poříčí, Šiky do Olbramovic, Mastného do Pyšel a ještě někdo odejde do Teplýšovic za Drahotu. Jarůšek se přes zimu u nás neukázal a asi bude kopat v Hradišťku.“

 

Branky Benešova: 14. Žák, 70. P. Štěpán.

SK Benešov: Plachý -Křivohlavý (46. Drahota), Chomát, Holub (25. Braný), Koblasa -Žák, Hanousek, Bubeník, Pěknic (46. P. Štěpán) -Prikner, Turek (40. Havlín)

Ve středu 20. února od 18 hodin hraje SK Benešov na umělé trávě zápas s mužstev Háje Praha (krajský přebor)

JAN KLIMOVIČ