Benešov – Štěchovice 3:2

První poločas se stal soubojem brankářů s osamocenými hráči. Nakonec ze souboje vyšel lépe devětačtyřicetiletý hostující gólman Macho, kterého nikdo z benešovských pleyerů nepřekonal. Naopak Capouch dvě šance lapil, ale na ránu Braného ze 14. minuty, po vyšachování domácí obrany, nestačil.

Hosté zřejmě přepálili tempo, ve druhém poločase vládl Benešov a mezi 59. až 72. minutou otočil skóre třemi góly. Nejprve proměnil Hrubý penaltu po faulu na Štěpána, následně hlavičkoval přesně Havlíček po rohu Štěpána a poté Němec po akci Štěpána upravil na 3:1. Jenže hosté v 76. minutě Musilem hlavou snížili na 3:2. Závěr zápasu byl hektický, Štěchovičtí hráli vabank, domácí měli šance, ala Macho držel akci hostů do konce nebo mu pomohla tyč po střele Komárka. Přesto nakonec slavili výhru domácí.

Branky: 59. Hrubý (z PK), 63. Havlíček, 72. Němec – 14. Braný, 76. Musil. Rozhodčí: Cupl. ŽK: 0:2. Diváci: 350. Poločas: 0:1.

SK Benešov: Capouch – Večera, Bredler, Hrubý, Komárek – O. Štěpán (90. Hronek), Havlíček, Zoubek, Kučaba (78. Vrňák) – Turek, Němec (87. Křivohlavý).

OČIMA TRENÉRA BENEŠOVA MARTINA BÁRTY

„Chtěli jsme zápas rozhodnout již v prvním poločase, ale nevyužili jsme šance Martinem Turkem ani Dominikem Němcem, když hosty podržel brankář Macho. Navíc jsme bohužel jednou nechali odkrytý střet hřiště a inkasovali. Proto byl výsledek poločasu pro mě trošku zklamáním. Ve druhém poločase jsme chtěli výsledek otočit. Začali jsme být více aktivní, důraznější ve vápně, což přineslo ovoce. Po faulu na Ondru Štěpána vyrovnal Karel Hrubý z penalty, druhý gól vstřelil po rohu hlavou Petr Havlíček a před třetím gólem připravil zase Ondra Štěpán před prázdnou bránu míč Dominiku Němcovi. Čtvrtý hřebíček jsme hostům z několika šancí nezasadili. Naopak soupeř ze standardní situace, kdy měl Lukáš Zoubek hlídat jejich hlavičkáře, ale neuhlídal, dal kontaktní gól na 3:2. Do konce jsme se strachovali zbytečně o vítězství. V 70. minutě jsme mohli vést 5:1 a nikdo by se nedivil a nakonec v poslední minutě mohli hosté vyrovnat na 3:3, když jejich hráč přestřelil branku z malého vápna. Na šance jsme si ale zasloužili vyhrát. Vítězství si cením a klukům děkuji, i když jsme měli rozhodnout dříve,“ dodal k utkání Bárta.

Do zápasu nastoupila v dresech Benešova skoro nová obrana. „Snažil jsem se najít nejlepší řešení. Jenže bohužel Roman Křivohlavý zatím jen po zranění do zápasů naskakuje, Pavel Chomát je zraněný a Honza Žák je na univerziádě, to jsou tři lidi, kteří hráli vloni stabilně a teď z toho vypadli. Zůstal jen Karel Hrubý. V obraně byly i chyby, které by se neměly stávat, přesto si kluci svoje odehráli. Olda Komárek odehrál slušný zápas, Marek Večera se snažil, Jakub Bredler je spíše záložník, ale i v obraně si svoje odehrál. Věděl jsem, že ofenziva bude lepší, než defenziva,“ poznamenal ke složení a dodal: „S výsledkem jsem spokojen a lidem se zápas musel líbit, protože to bylo drama až do konce. Cením si toho, že kluci dokázali vývoj zápasu otočit, i když sestava nebyla optimální, za což jim děkuji.

Trenér Benešova se také vyjádřil na adresu soupeře. „Štěchovice mají zkušené hráče a výborného brankáře Macha, proti kterému jsem ještě hrál, když chytal za Viktorku Žižkov a v Benešově nás v roce 1993 vychytal a zápas skončil 0:0. Jenže teď byl snad mrštnější než tenkrát,“ složil brankáři poklonu a poznamenal: „Překvapilo mě, že hosté po našem vyrovnání na 1:1, odešli fyzicky a přestali si věřit, přesto zápas ještě v závěru zdramatizovali.“