Jiskra Třeboň – SK Benešov 1:0

Nešťastný zápas pro Benešov. V prvním poločase podali hosté kvalitní výkon, měli po většinu času převahu, vytvořili si i dobré příležitosti ke skórování. Ty bohužel promrhali a lacinou brankou ve své síti posadili, hlavně v prvním poločase, hodně mátožné domácí do sedla. Když se Benešovu v závěru zápasu podařilo vyrovnat, gól jim nebyl uznán.

V dušičkovém dopoledni se na třeboňském trávníku první rozkoukali hosté. Dobře jim pracovala středová řada a nebezpečí v útoku znamenal především útočník Turek. Ten v 6. minutě po chytrém vysunutí od Havlíčka trefil po sóle nohy brankáře Skály. Za dvě minuty chyběl Priknerovi po dobrém centru Štěpána před třeboňskou brankou krůček. V 26. minutě obešel benešovský Kučaba tři domácí obránce, ale jeho přihrávku nedokázal u tyče dopravit do brány Turek. O něco později trefil Štěpán z 18 metrů břevno domácí brány a vzápětí stačil vyrazit domácí gólman bombu Kučaby. Ve 38. minutě se dostali domácí z ojedinělé a nenápadné akce před benešovskou bránu a Svoboda je ne příliš povedenou střelou k pravé tyči poslal do vedení.

Druhý poločas nebyl pro oko diváka tolik zajímavý. Domácí si hlídali jednogólový náskok a hostům se přestala dařit kombinace. Přibylo tvrdých zákroků, čehož výsledkem byla cesta sanitkou benešovského Večery do budějovické nemocnice a v nastaveném čase ještě vyloučení jeho spoluhráče Zoubka. Do největší šance druhé půle se v 77. minutě po přímém kopu Štěpána a prodloužené hlavičce od Havlíčka dostal benešovský Bredler. Z malého vápna však nedokázal překonat brankáře. V 83. minutě byl odnesen na nosítkách Večera a hosté, protože už nemohli střídat, dohrávali o deseti. Přesto se jim za dvě minuty nato podařilo vstřelit Havlíčkem gól. Hlavní rozhodčí jej nejprve uznal a ihned nato odvolal. Proč, když dva domácí hráči stáli v té době téměř v bráně a o faul jít nemohlo?! Bohužel to nebyl jediný sporný verdikt sudích. Krátce předtím hlavní arbitr přehlédnul jasnou ruku domácího hráče před svou bránou. V nastavení předvedl zbytečný ostrý zákrok u postranní čáry benešovský Zoubek, za který uviděl druhou žlutou kartu a následně červenou.

„V prvním poločase jsme hráli výborně a soupeře jsme do ničeho nepustili. Jenže z ojedinělé akce netrefil domácí hráč při centru míč, ale Pavel Chomát před brankou uklouzl a domácí šťastně vstřelili jediný gól zápasu. My jsme si také vypracovali šance, ale nedopravili jsme míč do branky. Do druhého poločasu jsme vstoupili ustrašeně a dvacet minut nám trvalo, než jsme se dostali do hry. Poté jsme se začali dostávat více k vápnu, vznikaly standardky. Třeboňští se dopouštěli faulů, hru přiostřili, rozhodčí to však netrestal žlutými kartami. Vyvrcholilo to zraněním Marka Večery, který byl odvezen do nemocnice a první diagnóza zní – natržené vazy v koleni. V závěru dokonce po centru Turka z trestného kopu krásně Havlíček vyrovnal, hlavní rozhodčí odpískal gól, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek a signalizoval postavení mimo hru. Nechápu, jak to mohl být ofsajd, když domácí hráč stál u zadní tyčky. Je to smutné, že nás již ve druhém zápase asistent č. 2 poškodil. Hlavní rozhodčí ale nepískal špatně. Ještě mě mrzí zranění Večery a vyloučení Zoubka, již teď nás bylo málo,“ zlobil se po zápase asistent trenéra Benešova Martin Bárta a našel i pozitivum: „Jsem rád, že jsme do hry dostali dorostence Bredlera a Vrňáka, kteří si nepočínali špatně a určitě v zápase obstáli. Navíc Bredler mohl hned v prvním zápase za áčko vstřelit gól, ale brankář mu radost překazil.“

Branka: 38. Svoboda. Rozhodčí: Janoch – Kubec, Červený. ŽK: Peterek, Příhoda - Zoubek 2. ČK: 90 (+ 4). Zoubek (B). Diváci: 150. Poločas: 1:0.

SK Benešov: Capouch – Chomát (80. Vrňák), Hrubý, Zoubek, Křivohlavý – Kučaba, Šmejkal (65. Večera), Prikner (65. Bredler), Havlíček, Štěpán – Turek.