SK Benešov – Domažlice 2:3

Benešovští trenéři postavili do útoku obránce Chomáta, který si v nové roli nepočínal nejhůře. Na hrotu se rval o každý balón a díky své urostlé postavě vyhrával většinu hlavičkových soubojů. Co to však bylo platné, když jeho spoluhráči v obraně kvůli nedůrazu dovolili soupeři během úvodu dvakrát skórovat. Nejprve ve 2. minutě osamocený Bauer ve velkém vápně pohodlně zacílil a v 9. minutě nechali domácí obránci u levé tyče volného domažlického Jana Havlíčka a hosté po jeho hlavičce odskočili na 0:2. Domácí ale zápas nezabalili, ale bojovností dokázali v krátké době stav utkání srovnat. Nejprve v 17. minutě tečoval, po centru Štěpána z přímého kopu a Večerově hlavičce, balón do domažlické sítě Havlíček a tentýž hráč v 27. minutě po centru Štěpána z trestného kopu hlavou vyrovnal. Od této chvíle získali domácí výraznou územní převahu a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy vývoj zápasu otočí. Jenže se tak nestalo a po chybě ve 31. minutě dovolili soupeři jít znovu do vedení Leitlem – 2:3. A aby toho nebylo na Benešov málo, ve 43. minutě byl za zbytečný faul vyloučen Žák a Benešov dohrával o deseti.

Ve druhém poločase si hosté vědomi svého náskoku a početní výhody v poli se nikam nehrnuli. Domácí se, ač v jen v desíti, neustále snažili něco vymyslet. Nejnebezpečnější byly dlouhé Capouchovy výkopy, po nichž se dvakrát dostal do střelecké příležitosti Turek. Oživení hry přinesl střídající Kučaba. Z pravé strany dvakrát proniknul až do blízkosti domažlické brány, ale ani jednou přihrávkou nenašel spoluhráče. Hosté několikrát z brejků dokázali přečíslit domácí obranu a zatopit Capouchovi, který ale byl pozorný.

Do zápasu jsme vstoupili špatně a v 9. minutě prohrávali 0:2, když jsme nedokázali dvakrát pokrýt hráče ve vápně. Zápas jsme ale nezabalili a ze dvou standardních situací jsme vyrovnali, což bylo super. Jenže po naivní chybě jsme dostali opět soupeře na koně. Navíc jsme v závěru poločasu přišli o vyloučeného Žáka, který údajně udeřil protihráče loktem. Ve druhé půli jsme byli lepší i v deseti, vypracovali si gólovky, na druhé straně hrozily Domažlice z kontrů a dvakrát mohly potvrdit vítězství. Soupeři jsme umožnili lacinými chybami zvítězit. Chtěl bych pochválit Martina Turka, který sice nedal gól, ale byl nejlepším hráčem na hřišti,“ našel v zápase pozitivum asistent trenéra Benešova Martin Bárta a dodal směrem k soupeři: „Domažlice pro mě nejsou lídr skupiny, v soutěži jsou lepší mužstva jako například Bohemka, alespoň soudím podle tohoto zápasu.“

Branky: 17. a 27. P. Havlíček – 2. Bauer,, 9. J. Havlíček, 31. Leitl. Rozhodčí: Řezáč. ŽK: Prikner, Zoubek - Staněk, Strejc, Mužík, Tesař. ČK: 43. Žák (B). Diváci: 150. Poločas: 2:3.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý (88. Bárta), Žák, Hrubý, Večera – Prikner (62. Kučaba), Šmejkal (75. Zoubek), Turek, Havlíček, O. Štěpán – Chomát.

JAN KLIMOVIČ