„Po zápase jsme nesmutnili ze ztráty dvou bodů, protože druhý poločas vyzněl jasně pro nás. Bohemka má velice kvalitní mužstvo a prokázala, že není náhodou na prvním místě. Zápas se pro nás nevyvíjel dobře a pro mě je cennější, že jsme dokázali vyrovnat a mohli jsme i vyhrát, pokud by se rozhodčí nebál v náš prospěch odpískat penaltu v 91. minutě, která jednoznačně byla, což se mi na videu potvrdilo. Kluci si ale zasloužili za druhý poločas pochvalu a přesvědčili se, že můžou hrát s každým a i když prohrávají 0:2, není nic ztraceno,“ chválí trenér Benešova Jaroslav Tesař svoje ovečky.

V neděli odjíždí Benešov na dalekou cestu na západ Čech k nováčkovi do Koloveče (nachází se kousek za Domažlicemi), začala soutěž dobře a usadila se na čtvrtém místě, těsně za Benešovem. „Pro mě to překvapení není. Je tam mraky hráčů, kteří prošli i se mnou Plzní, například brankář Karel Mička. Mužstvo je kvalitní a poskládané ze zkušených hráčů, ale silnější doma, kde má velkou podporu diváků, kteří jsou pro ně dvanáctým hráčem. Kluky by atmosféra neměla zaskočit, už by měli mít zkušenost ze zápasu s Bohemkou, kde fanoušci Klokanů vytvořili výbornou kulisu,“ věří kouč a upozorňuje: „Musíme odehrát kvalitně první půli, protože ve všech dosavadních zápasech v sezoně máme skvělé druhé půle, ale první nestojí za nic.“

Trenér nemá ani moc důvodů měnit sestavu, když mužstvo dobře funguje. „K drobné změně asi dojde, ale nebude to nic zásadního. Kromě Bubeníka by měli být všichni na utkání připraveni, i zdravotní stav Hrubého se lepší, ale ještě to není na celý zápas. Nechceme ho hned naplno zatížit, aby se mu zranění nevrátilo,“ netlačí Tesař stopera do sestavy.

Bude Benešov pomýšlet v Koloveči také na ofenzivu nebo jenom bude vyčkávat? „Určitě nebudeme betonovat v deseti lidech a čekat, až nám to tam spadne. Chceme sice hrát ze zajištěné obrany, ale budeme se snažit být co nejrychleji v útočné fázi. Musíme být aktivní, aby měl soupeř starosti i s námi a nemohl myslet jen na ofenzivu. Pokud budeme nebezpeční i v útoku, pak můžeme uspět,“ věří Tesař a dodává: „Soupeři, kteří přicházejí, jdou do zápasu s námi s respektem, což je dobře. Kluci odvádí dobrou práci a zvýšilo se jim dobrými výsledky sebevědomí. Čím déle se naše šňůra neporazitelnosti natáhne, tím to bude lepší. Bude záležet na klukách, jak bude trvat dlouho. Někdy to musí přijít, ale chtěl bych, aby to bylo co nejdéle, nejlépe až na jaře. Je to asi utopie, ale kdyby mi někdo řekl před sezonou, že po pěti těžkých zápasech neprohrajeme, tak bych tomu nevěřil,“ smeká Jaroslav Tesař klobouk před výkony svých oveček.