„Musíme hrát, tak abychom neměli starosti jako loni, když jsme ještě čtyři kola před koncem hráli o záchranu. Na podzim chceme udělat dost bodů, abychom se na jaře nestrachovali a mohli vyzkoušet mladé hráče,“ přeje si trenér Benešova Jaroslav Tesař, ale zároveň dodává: „Nemáme ale jednoduchý los. Začínáme se Strakonicemi, které se staly farmou Českých Budějovic a chtějí postoupit, poté jedeme do Hořovicka, které v poháru porazilo Vyšehrad a ve třetím kole máme Motorlet, který spadnul ze třetí ligy.“

V letní přípravě se snažil kouč dostat do těla hráčů fyzickou kondici. „Kluci makali a s jejich přístupem jsem spokojen. S příchodem nových hráčů se zvýšila konkurence,“ měl radost Tesař a dodal k přípravným zápasům: „S béčkem Sparty (0:2) jsme dlouho drželi krok a nakonec dostali dva hloupé góly. S béčkem Sezimova Ústí (1:0) jsme zkoušeli hru na tři obránce s větším tlakem na soupeře, což se nám docela dařilo. V poháru na Meteoru jsme ve slátané sestavě vypadli na penalty, Zápy jsme sice porazili 4:3, ale defenziva moc nefungovala a v generálce s béčkem Příbrami (1:2) jsme odehráli dva rozdílné poločas, první byl špatný, druhý již lepší,“ zhodnotil Tesař výkony mužstva v přípravných zápasech.

Do Benešova přestoupili stoper Hrubý a ofenzivní záložník Šefrna z Řevnic, Kučaba ze Senohrab, útočníka Veinlich hostuje z Hořovicka a prodloužilo se hostování Petličkovi. Odešli Veselý do Teplýšovic, Čáp do Rakouska, Doseděl do Převýšova a Doležal skončil činnost.

Benešov, který z Pyšel (I. A třída) udělal béčko, bude hrát netradičně v sobotu.