CHRUDIM – BENEŠOV 4:3 PK

Favorizovaná Chrudim se od první minuty nestačila divit, když benešovský brejk zakončil Svoboda křížnou střelou. Domácí se sice snažili ztéci branku Starečka, ale ten třikrát hosty podržel a společně si s obranou poradili se standardními situacemi domácích. Navíc v závěru poločasu, během dvou minut, dvakrát udeřili. Nejprve brejkovou akci zakončil na zadní tyči skluzem Čapek a Rus Dergachev byl na konci parádní akce. Tři střely na bránu – tři góly.

„Domácí měli v prvním poločase spoustu standardních situací, ale nebyli efektivní. My jsme naopak dobře vyřešili tři brejkové situace," měl radost po prvním dějství Zákostelský.

Do druhé půle vlétli domácí jako uragán, z čehož vyplynuly dvě penalty v 61. a 65. minutě, které Kopecký proměnil – 2:3.

„Od nás to bylo daleko, ale vždy došlo k nějakým střetům. Když jsme se na to po zápase dívali, tak se před první srazili Vorel s Preislerem a hráče nefaulovali, při druhé hráč kopl místo míče do Máry Večery. Penalty ale byly odpískané a měly zásadní vliv na zbytek zápasu," postěžoval si trenér Benešova.

V 79. minutě domácí srovnali hlavičkou Váchy a nakonec zápas dospěl do penalt, ve kterých byli Chrudimští úspěšnější a získali druhý bod.

„Fotbalově byli domácí dobří s výbornými krajními záložníky. I z jejich průniků a centrů těžili a po penaltách se dostali do laufu. My jsme všechny jejich nebezpečné a standardní situace, až na jeden centr, odvrátili. Bohužel zblokovaná hlavička skončila v naší síti. Penalty už jsou loterií, ve které si další hráči (Vrňák a Peroutka) vyzkoušeli, že to není jednoduché a bohužel jsme prohráli," dodal Zákostelský ke druhému dějství a ještě poznamenal: „Za stavu 3:0 jsme měli být daleko odvážnější v držení míče. Jenže hlavně Svobodovi na hrotu došly síly a pak už jsme balon vepředu neudrželi. Neměli jsme ani výškovou převahu, protože vepředu Dergachev, Skopec a Koval mají 170 cm, a tak jsme se dostávali pod tlak."