V prvním poločase se ale hra benešovským hráčům moc nedařila a jakoby se na hřišti seznamovali s hřištěm a vzájemnou souhrou, protože brzy prohrávali 0:2. „První poločas byl z naší strany neurovnaný a zvykali jsme si po zimní přestávce na herní tempo. Navíc Meteor hrál velice dobře s nasazením a agresivně. Domácí dali gól lacinou střelou, když lehký míč propadl Štěpánkovi do sítě. Už jsem se díval dopředu, jak rozehraje a najednou koukám, že míč je v bráně. To nás trošičku zaskočilo. Pak jsme inkasovali podruhé, když jsme nedostoupili hráče na šestnáctce a tak dostal dost prostoru na střelu. Měli jsme také šance. Dali jsme gól a třeba Pepa Laštovka si z pozice stopera naběhl na hrot a po přihrávce Čapka netrefil prázdnou branku," dodal k prvnímu dějství Zákostelský.

Do druhého poločasu poslal kouč šest čerstvých hráčů a Benešov začal soupeře válcovat a otočil stav čtyřmi góly na 5:2. „Soupeře jsme už jasně přehrávali. Zrychlili a zpřesnili jsme hru a Meteoru odešly síly. Naše převaha narůstala a gólů mohlo být víc," dodal ke druhému dějství a přidal: „Po celý zápas jsme byli víc v držení míče a výhra nás těší. Je ale vidět, že se po pauze zase začíná od začátku a postupně musíme nabrat jak kondici, tak herní formu."

Mužstvo zatím opustili Šíma a Micka. Na odchodu je Svoboda. „Laboruje s výronem v kotníku a uvidíme, jak to bude dál. Působení u nás je ale nejisté, protože chodí na Kladně do práce a aby dojížděl do Benešova na tréninky, je těžké. Zatím to ukončené není, ale musíme to nějak vyřešit," podotkl k útočníkovi Luboš Zákostelský, který by mohl přijít i o Rejhona: „Zatím zůstává. Je to náš hráč a těch nemáme moc."

V zápase s Meteorem zkoušel Benešov Ukrajince Yevgenije Afanasenka. „Absolvoval s námi všechny tréninky. Teď je trošičku v útlumu a unavený, a to jsme ještě pořádně nezačali trénovat. Je to mladý hráč, tak uvidíme, jak to všechno zvládne fyzicky a potom se rozhodneme, jestli zůstane," poznamenal kouč Benešova k mladému cizinci a nastínil situaci ohledně posil: „Chtěli bychom hlavně dotáhnout přestup nebo hostování Kučaby, protože nemůžeme dopustit, aby nám odešli skoro všichni ofenzivní hráči. Pokud se naskytnou další hráči, budou přínosem pro Benešov a perspektivní, tak je budeme dělat. Jinak svých mladých hráčů máme dost. Do tréninkového procesu jsme zapojili Vosáhla a Vacka z Poříčí a dorostence. Hráčů je relativně dost. Nemá ale cenu dělat levného hráče, který vám nepomůže. Na druhou stranu si nemůžeme dovolit hráče jako Slávie, musíme tak vybírat opatrně, obezřetně a do hráčů se trefit, aby byli přínosem."