„Vítkovice požádaly už předem o odklad, kvůli souběhu akcí na stadionu,“ vysvětluje trenér Vlašimi Petr Havlíček, proč byl zápas odložen na středu 2. května. Dlouho ale fotbalisté zpod Blaníka čekat nebudou, protože v úterý 17. dubna hrají dohrávku od 17 hodin ve Varnsdorfu, kde by se již potřeboval desátý celek tabulky po dvou domácích porážkách s Příbramí a Hradcem Králové chytit.

V České fotbalové lize se v Litoměřicích zastavil rozjetý benešovský expres, který ze čtyř jarních zápasů získal plný počet bodů a byl nejlepší ze všech týmů. Jenže na hřišti Litoměřicka inkasoval debakl 1:5.

„Ukázalo se, že čtyři kola jaro nedělají. V pátém jsme do toho nedali všechno, a proto jsme zaslouženě prohráli,“ smutnil po zápase trenér Benešova Roman Veselý, kterého s týmem čeká v neděli na domácím trávníku (netradičně od 15 hodin) lídr tabulky z Chrudimi: „Na fotbale je dobré, že každý zápas je jiný, a věřím, že i zápas s Chrudimí bude od nás jiný, než s Litoměřickem.“

POŘÍČÍ NASTŘÍLELO NA JAŘE JIŽ DEVATENÁCT GÓLŮ

V krajském přeboru se na jaře velice daří Poříčí nad Sázavou, které všech pět zápasů vyhrálo a nastřílelo devatenáct branek. To je rozdíl proti podzimu, kdy tým vsítil celkově jen 24 gólů. „Kluci se baví fotbalem, jsou silní na míči, sebevědomí, ale přistupují k soupeřům s pokorou. Navíc se nám daří střelecky, ale to nechci zakřiknout,“ má radost trenér Poříčí Pavel Šimáček.

V sobotu dopoledne narazí druhý celek soutěže na silného soka, Spartak Příbram, jenž je jako nováček na páté pozici a na jaře se mu také daří. Body ztratil jen v prvním jarním kole s Berounem, jinak vítězí. „Na podzim byl zápas výborný z obou stran a my vyhráli 3:1. Vůbec by mi nevadilo, pokud by zápas skončil stejným výsledkem,“ směje se Pavel Šimáček, jenž ví, že tým čeká těžký zápas.

Nováček z Nespek se rychle dostal ze sestupových vod, ale v minulém kole narazil v Klíčanech. „Nehráli jsme dobře a domácí zaslouženě vyhráli,“ smutnil po utkání nespecký kouč Jaroslav Tesař. Toho čeká s týmem v sobotu od 16:30 domácí zápas s Tuchlovicemi, které ve středeční dohrávce, překvapivě snadno smetly Klíčany 3:0.

VOTICE SE ŠTORKEM PÁLÍ JAKO U VERDUNU

V I. A třídě, skupině A, se Voticím v poslední době daří, k čemuž hodně dopomohl návrat kanonýra Marka Štorka. Tým dal s ním ze dvou zápasů deset gólů a ani jeden nedostal. Ve středu navíc deklasoval v osmifinále AGRO CS poháru Týnec nad Sázavou 7:0. Anglický týden dohraje šestý tým tabulky v sobotu doma se Zavidovem, který je na hřištích soupeřů zcela neškodný, takže by měl být pro svěřence trenéra Bárty snadným zákuskem po obědě.

Ve skupině B dohrával ve středu Divišov zápas v Zárybech a padl dvoubrankovým rozdílem (1:3) stejně jako o víkendu doma s Poděbrady (0:2). „Jsem zklamaný s přístupem a hrou mužstva, se soupeřem jako jsou Záryby, bychom měli uhrát lepší výsledek,“ podotkl po utkání smutný trenér Divišova René Burcev. Ten bude mít s týmem v sobotu pořádnou šichtu, když je čeká druhý celek Pěčice. „Viděl jsem je v Sázavě a byla to od nich jízda,“ děsí se kouč, jenž je v současnosti rád, že nějak poslepuje mužstvo dohromady.

V I. B třídě se sedmi týmům okresu na jaře moc nedaří. Světlými týmy jsou Miřetice a Teplýšovice, jinak je to bída – Týnec nad Sázavou, Kondrac, Maršovice, Struhařov a ve skupině E, Sedlec-Prčice, se trápí, což budou chtít o víkendu změnit, když ve hře není žádné okresní derby.