Sokol Čížová – SK Benešov 1:2 (1:1)

Benešov byl mírným favoritem, ale Čížová mu byla minimálně důstojným soupeřem. Dokonce měla i více příležitostí, ale branka Tetoura pro ně byla dlouho jakoby zakletá. A tak šli už v 7. minutě do vedení hosté. Ze standardky trefili zeď a odražený balon na hranici šestnáctky dopravil za Přibylova záda povedenou ranou z voleje Čapek – 0:1. Byla to lekce z efektivity, protože další větší příležitosti si už Benešov nevytvořil. Domácí se tlačili před branku Středočechů, ale cíle dosáhli až těsně před koncem poločasu. Janda se vřítil do pokutového území a hosté ho zastavili jenom za cenu faulu. Po něm následovala penalta, kterou s jistotou proměnil Jirouš – 1:1.

„Do 20 minuty nebyl náš výkon optimální, nepodstupovali jsme souboje, neběhali a nepřistupovali k hráčům. Čížová hrála jednoduše a hrozila hlavně po dlouhých autech a rozích, s čímž jsme se těžko srovnávali,“ zlobil se po prvním dějství Roman Veselý, jenž musel o přestávce zvednout v Kabině hlas: „Hráči potřebovali probudit.“

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil. Mírně navrch měli domácí, zakončení, zřejmě z nervozity, ale nepatří mezi jejich silné zbraně. A přišel trest v podobě penalty, když ve vápně fauloval Zahrádka a Laňka, který patřil k nejaktivnějším hráčům Benešova, poslal míč doprostřed branky – 1:2. Slibnou možnost zahodil Jirouš, který postupoval na Tetoura sám ze strany. Podobně dopadl i Zahrádka. Další gól už přes veškerou snahu obou týmů už nepadl.

„Škoda, že jsme nedali víc balón na zem, změnili tempo hry a nechali soupeře běhat bez míče, ale terén nám to hodně znemožňoval. Fotbal nás bolel, ale máme tři body,“ radoval se kouč Benešova. 

Branky: 43. Jirouš (z PK) – 7. Čapek, 50. Laňka (z PK). Rozhodčí: Tryzna. ŽK: Vávra (Č).

Benešov: Tetour – Haitl, Neuberg, Zákostelský, Laňka – Kozel (83. Vrňák), Brejcha – Engelmann (88. Laštovka), Čapek, Rataj (79. Hurka) – Esomba.

Čížová: Přibyl – Zahrádka (51. Janoch), Pedro, Vacovský, Held – Bálek (73. Vávra), Dvořák (81. Rozhoň), Janda, Nečas – Polodna, Jirouš.

Milan Šíma