BENEŠOV – SLAVIA PRAHA JUN. 1:2

Pokud by zápas skončil divokým výsledkem, nemohl by se nikdo divit. Hrál se ofenzivní fotbal, ve kterém bylo mnoho útočných akcí, které byly i zakončeny, ale ta koncovka, hlavně u benešovských hráčů, byla tragická. Domácí si v prvním poločase vypracovali čtyři tutovky, ale dvakrát Šíma ani Krmenčík, síť v zařízení nerozvlnili.

Druhý jmenovaný, útočník Dukly Praha, jenž skóroval v prvním kole na Slovácku, si šel zahrát za Benešov, protože v sobotu proti mateřské Plzni nemohl nastoupit. V hodinovém pobytu na hřišti brankáře Slávie nepřekonal.

A tak přišel trest. Mladí Slávisté měli také šance a z gólu se radovali v samotném závěru poločasu z penalty.

Po přestávce se pokračovalo v útočných manévrech a benešovští hráči (Vrňák, Turek, Balata, Zákostelský), po zakončení akcí jen kroutili hlavami, jak je možné, že míč neprošel za brankovou čáru.

Byli to tak opět Slávisté, kteří po tečované střele z hranice šestnáctky docílili druhé branky. Domácí se přeci jen gólu nakonec dočkali, když v poslední minutě Žák z penalty překonal pražského brankáře. Na zvrat již ale bylo pozdě, a tak Benešov generálku na mistrovská utkání prohrál.

„Bylo to svižné utkání, ve kterém bylo na obou stranách hodně šancí, bohužel z naší strany to bylo s jejich proměňováním horší. V obou poločasech jsme měli po čtyřech stoprocentních gólovkách, které jsme bohužel nedali. A tak místo, abychom šli do vedení, tak jsme dvakrát inkasovali," povzdechl si trenér Benešova Luboš Zákostelský nad koncovkou svých svěřenců.

V neděli 9. srpna od 17 hodin hostí SK Benešov v 1. kole České fotbalové ligy na svém hřišti SK Union 2013 Nový Bydžov. „Nedovedu si představit, že bych měl mít k dispozici na zápas extra jiné hráče než v generálce se Slávií. Uvidíme ještě, kdo se dá přes týden z marodů dohromady a jestli přijde někdo z Dukly. Musíme ale postavit takovou sestavu, která bude schopná první mistrák doma vyhrát," má jasno Zákostelský.

Branka Benešova: 90. Žák (z PK). Rozhodčí: Macháček. Poločas: 0:1.

Benešov: Tetour – L. Braný (46. Turek), Vokoun, Zákostelský, Vrňák – Žák, Skopec – Micka, Čapek, Šíma (60. Balata) – Krmenčík (60. Rejhon).