„Bylo to tréninkové utkání, po kterém výsledek nepřeceňuji a neberu na něj váhu, protože Brod přijel v kombinované sestavě. Soupeř se celé utkání snažil zodpovědně bránit na své půlce a my jsme dobývali obranu,“ podotkl kouč Benešova Roman Veselý po výhře.

SK Benešov – Český Brod 4:0 (1:0)

O branky se podělili čtyři střelci. V prvním poločase se prosadil Engelmann, který do prázdné branky zakončil rychlou akci Artemuka.

„Naší hře chybělo více situací v pokutovém území. Sice jsme drželi balón uprostřed hřiště, ale šancí nebylo tolik,“ posteskl si po prvním poločase Veselý.

Ve druhém dějství se trefil za Benešov Turek po kombinaci a hráči na zkoušce – Nguyen po krásné akci, přihrávce Farkaše a střelou do šibenice a parádně Esomba po akci Rataje. „Soupeři už docházely síly, tak jsme přidali další góly,“ podotkl k druhému poločasu trenér Benešova a poznamenal: „Pořád vidím ve hře rezervy. Hodně míčů jsme zkazili uprostřed hřiště, když jsme byli pod tlakem a nepomohli si jednoduchou přihrávkou. Lehkost některým hráčům schází a na tom musíme ještě pracovat.“

V sobotu 10. února nastoupí Benešov v 11 hodin opět na vlastní umělé, tentokrát proti juniorce Sparty Praha.

Branky: Engelmann, Turek, Nguyen, Esomba. Benešov: Tetour (46. Rotbauer) – Rys (70. Nguyen), Neuberg (60. Cvrček), Zákostelský (46. Laštovka), Slunečko (46. Rataj) – P. Ježdík (46. Farkaš) – Engelmann (60. Vrňák), Čapek (60. Filip), Nguyen (46. Esomba), Artemuk – Turek (46. V. Balata).