BENEŠOV – CHRASTAVA 5:1

V prvním poločase hrál Benešov s vysokým presinkem, což mu vyneslo několik šancí, se čtyřmi gólovými zakončeními. Skóre otevřel premiérovým gólem syn trenéra Kulhavého, když zakončil akci Vrňáka s tečí Zákostelského. Druhý gól přidal Večera lobem přes brankáře po chytře rozehraném trestném kopu Skopce. Po dalších šancích Zákostelského, Skopce, Turka a Večery zamířil přesně Turek, jenž dokončil akci Kučaby po pěkném pasu Braného. Vzápětí se ukázali obránci v útoku, když akci s Večerou zakončil Melichar. Poté se poprvé ukázal v dresu Chrastavy Štajner, jenž si všiml vysokého postavení brankáře Bébra a přehodil ho ze 40 metrů. „ Viděl jsem, že je gólman daleko a že jsem to tak pěkně trefil, je asi i díky zkušenostem," popsal trefu bývalý reprezentant.

Po přestávce naskočila do hry mladší jedenáctka Benešova, která navýšila skóre díky trefě Gluščenka po pěkné akci Farkaše. A jelikož sólo V. Balaty i na druhé straně Chrastavy, zastavili brankáři, zůstal stav nezměněn.

„Nastoupili jsme opět se dvěma sestavami a chtěli se zaměřit na získání míčů na útočné polovině a následně trestat chyby soupeře, což se nám v prvním poločase poměrně dařilo. Soupeř po zkušenosti s Litoměřicemi (pozn. 1:8) zahustil střed a někdy byl přehnaně agresivní. Hráli jsme tak do plné obrany, přesto jsme vstřelili čtyři góly. Ve druhé půli jsme si představovali větší tempo hry. Mladí kluci si ale potřebují navyknout na dospělý fotbal. Nikoho ale nezatracujeme, pokud budou nadále pracovat, příležitost v budoucnosti dostanou," dodal k utkání trenér Benešova Kamil Kulhavý, jenž po zápase zúžil kádr o sedm jmen: „Chtěl bych poděkovat všem hráčům. Nikdo nás nezklamal, ale redukci v kádru jsme museli udělat. Kluci nás přesvědčili, že je potřeba s nimi do budoucnosti počítat a pracovat."

To Jiří Štajner měl radost z návratu na rodnou hroudu. „Strašně po dlouhé době jsem se vrátil, kde jsem vyrůstal a poprvé jsem hrál v Senohrabech na pěkném hřišti," a dodal k utkání: „Byl to rozdíl dvou tříd. Důrazný rychlý soupeř nás donutil k chybám. Góly vypadaly vypracovaně, ale většinu jsme si jich dali svojí naivitou sami, i protože máme mladé kluky. Podobné to bylo v sobotu s Litoměřicemi. Jsem ale rád za takové zápasy. Kluci alespoň vidí, že v divizi to nebude žádná sranda, i když jsme hráli s mužstvem o třídu výš."

Chrastavě také chyběl loňský nejlepší střelec (45 gólů) přes všechny české soutěže od kraje po ligu Jakub Beneš, jenž si vystřílel angažmá ve druholigovém Varnsdorfu: „Hodně nám chyběl. Umí udržet míč vepředu, a když jsme to dali do vápna, tak tam prostě byl," dal ke kanónovi Štajner, jenž mu na většinu branek přihrál.

Branky: 8. Kulhavý, 12. Večera, 37. Turek, 38. Melichar, 61. Gluščenko – 39. Štajner. Poločas: 4:1.

Benešov (I. poločas): Bébr – Večera, Melichar, Braný, Těžký – Kulhavý – Vrňák, Skopec, Kučaba, Turek – Zákostelský.

Benešov (II. poločas): Štěpánek – Pešta, Vacek, Jírů, Vosáhlo – Farkaš – Klauz, Kučaba (62. Maršoun), V. Balata, L. Balata – Gluščenko.

Další přípravný zápas sehraje Benešov v sobotu 23. července, kdy od 10:30 přivítá na hlavním hřišti divizní Tatran Rakovník.