Dobrovice – Benešov 1:3 (0:3)

S velmi ofenzivní sestavou vyběhli benešovští hráči na hřiště. „Měli jsme jen dva defenzivní hráče, Neuberg a Zákostelský,“ podotkl trenér Roman Veselý k sestavě. A nebylo to vůbec na škodu, když hlavně v zápase obránce Hurka (jinak ofenzivní záložník) byl u všech tří gólů Benešova v prvním poločase. Nejprve připravil míč Kozlovi, jenž se parádně trefil z dvaceti metrů, aby následně dvakrát po standardních situacích našel nohu stopera Neuberga. A tak již ve 36. minutě to bylo 0:3. „Poločas byl jednoznačně v naší režii, prostě hráli jsme podle našich představ. Kontrolovali balón a kombinačně byli hodně silní,“ pochválil hráče benešovský kouč.

Po změně stran ale domácí vše vrhli do útoku a brzy snížili, když se v 56. minutě po trmě vrmě trefil Soběslav na 1:3. „O poločase se asi vkradla hráčům do hlav myšlenka, že se již nic nemůže ve druhé půli stát. Jenže to tak nebylo, protože jsme brzy dostali gól a až do konce byl zápas hektický,“ podotkl Roman Veselý.

Ano, následně se domácí uvolnili, tlačili se do koncovky centrovanými míči, po kterých vznikaly závary, ale Tetour již míč za svá záda nepustil. „Podal vynikající výkon, ve kterém i stopeři byli výborní,“ chválil kouč brankáře a stopery Zákostelského a Neuberga.

I hosté mohli do otevřené domácí obrany navýšit vedení, ale Laňka a Essomba sóla neproměnili.

Kaňkou pro Benešov bylo vyloučení Čapka, jenž během dvou minut (86. a 88.) nasbíral dvě žluté karty, a tak se červenal. „Poprvé to byla nedisciplinovanost za zakopnutý balón, podruhé jí dostal za běžný faul,“ povzdechl si kouč.   

Branky: 56. Soběslav – 27. a 36. Neuberg, 17. Kozel.  Rozhodčí: Ulrych. ŽK: Soběslav, Žaloudek, Krystan, Dědek – Kozel, Laňka, Čapek. ČK: 88. Čapek (B).

Benešov: Tetour – Laňka, Neuberg, Zákostelský, Hurka (82. Vosáhlo) – Brejcha – Engelmann (90. + 2. Haitl), Rys, Kozel (86. Ježdík), Čapek – Esomba.

Již ve středu 13. června od 17 hodin zakončí Benešov sezonu v ČFL domácím zápasem s Jirny. „Posledních pět kol byly jasní sestupující a chtěl jsem, abychom neprohráli. To se nám zatím daří a doufám, že tak bude i po zápase s Jirny,“ dodává spokojený trenér Benešova Roman Veselý, jenž je na své mužstvo v jarní části pyšný.