Benešov si osladil výhru cukrem

Dobrovice – Třetiligoví fotbalisté Benešova (desátí v tabulce) potvrdili v předposledním kole na hřišti třináctých Dobrovic velmi dobrou jarní formu, když hlavně díky parádně sehraném prvním poločase (tři góly) vybrali místní cukrovarníky. „Jsem spokojený, protože v Dobrovici se jen tak nevyhrává,“ měl radost po zápase trenér Benešova Roman Veselý. Hráči od Konopiště tak na jaře získali 35 bodů a prohráli jen jeden zápas z 16 kol.

9.6.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

Dobrovice – Benešov 1:3 (0:3)

S velmi ofenzivní sestavou vyběhli benešovští hráči na hřiště. „Měli jsme jen dva defenzivní hráče, Neuberg a Zákostelský,“ podotkl trenér Roman Veselý k sestavě. A nebylo to vůbec na škodu, když hlavně v zápase obránce Hurka (jinak ofenzivní záložník) byl u všech tří gólů Benešova v prvním poločase. Nejprve připravil míč Kozlovi, jenž se parádně trefil z dvaceti metrů, aby následně dvakrát po standardních situacích našel nohu stopera Neuberga. A tak již ve 36. minutě to bylo 0:3. „Poločas byl jednoznačně v naší režii, prostě hráli jsme podle našich představ. Kontrolovali balón a kombinačně byli hodně silní,“ pochválil hráče benešovský kouč.

Po změně stran ale domácí vše vrhli do útoku a brzy snížili, když se v 56. minutě po trmě vrmě trefil Soběslav na 1:3. „O poločase se asi vkradla hráčům do hlav myšlenka, že se již nic nemůže ve druhé půli stát. Jenže to tak nebylo, protože jsme brzy dostali gól a až do konce byl zápas hektický,“ podotkl Roman Veselý.

Ano, následně se domácí uvolnili, tlačili se do koncovky centrovanými míči, po kterých vznikaly závary, ale Tetour již míč za svá záda nepustil. „Podal vynikající výkon, ve kterém i stopeři byli výborní,“ chválil kouč brankáře a stopery Zákostelského a Neuberga.

I hosté mohli do otevřené domácí obrany navýšit vedení, ale Laňka a Essomba sóla neproměnili.

Kaňkou pro Benešov bylo vyloučení Čapka, jenž během dvou minut (86. a 88.) nasbíral dvě žluté karty, a tak se červenal. „Poprvé to byla nedisciplinovanost za zakopnutý balón, podruhé jí dostal za běžný faul,“ povzdechl si kouč.

Branky: 56. Soběslav – 27. a 36. Neuberg, 17. Kozel.  Rozhodčí: Ulrych. ŽK: Soběslav, Žaloudek, Krystan, Dědek – Kozel, Laňka, Čapek. ČK: 88. Čapek (B).

Benešov: Tetour – Laňka, Neuberg, Zákostelský, Hurka (82. Vosáhlo) – Brejcha – Engelmann (90. + 2. Haitl), Rys, Kozel (86. Ježdík), Čapek – Esomba.

Již ve středu 13. června od 17 hodin zakončí Benešov sezonu v ČFL domácím zápasem s Jirny. „Posledních pět kol byly jasní sestupující a chtěl jsem, abychom neprohráli. To se nám zatím daří a doufám, že tak bude i po zápase s Jirny,“ dodává spokojený trenér Benešova Roman Veselý, jenž je na své mužstvo v jarní části pyšný.

9.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 14 500 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocná síla do kuchyně - obsluha myčky. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 14500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, fyzická zdatnost, praxe na této pozici vítána,, možnost ubytování v hotelu Benica, zvýhodněná strava, příjemný mladý kolektiv.Prac. doba krátký, dlouhý týden, pracovní doba 10-22 hod.První kontakt telefonicky.. Pracoviště: Benica s.r.o., Ke Stadionu, č.p. 2045, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Radek Bareš, +420 737 797 207.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 8 500 Kč

Asistenti pedagogů asistenti pedagoga. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Dolní Kralovice, požadujeme kurz asistenta pedagoga nebo pedagogické vzdělání, prac. doba 7,30 hod. až 12,00 hod., 40 dnů dovolené,. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola dolní kralovice, okres benešov, Školní, č.p. 1, 257 68 Dolní Kralovice. Informace: Julie Adamcová, +420 317 856 418.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 15 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Benešov, První kontakt telefonicky.. Pracoviště: Capa chlazená drůbež s.r.o. bn, Tyršova, č.p. 175, 256 01 Benešov u Prahy. Informace: Vladimír Páv, +420 776 620 765.

Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 80 Kč

Pomocní kuchaři Pomocný kuchař. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 80 kč, mzda max. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní doba pondělí - pátek 10:00 - 14:00 hod. Pracoviště: Kavalierglass, a.s. - pracoviště sázava, Sklářská, č.p. 359, 285 06 Sázava. Informace: Ladislava Bečanová, +420 327 550 270,737 240 092.

Staňte se sportovním redaktorem Benešovského deníku

Fotbalisté Čáslavi dotáhli zápas 1. kola Mol Cupu do penaltového rozstřelu, ale v něm Vlašimi podlehli.
14

Pohárový zápas Čáslavi s Vlašimí musely rozhodnout penalty

Basketbalový Nymburk zaplnil poslední místo

Nymburk – ČEZ Basketball Nymburk, úřadující basketbalový mistr republiky zaplnil na své soupisce poslední volné místo pro sezonu 2018/2019, když podepsal roční smlouvu s Američanem Kendallem Smithem.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.