Ústí nad Orlicí – Benešov 0:0 PK 4:2

Benešov sice dostal míč do sítě, ale gól neplatil pro ofsajd. „V této soutěži ještě video nerozhoduje, a tak to musíme brát,“ dodal k situaci Roman Veselý.

V zápase o šest bodů se ani domácí neprosadili po standardních situacích. „Domácí hráli na co jsou zvyklí a byli nebezpeční po standardních situací, protože mají hodně vysokých hráčů. S tím jsme počítali, a proto jsme je chtěli překvapit fotbalovostí a rychlostí, což jsme plnili. Ve finálních dvaceti metrech jsme si měli vytvořit víc šancí, řešení bylo někdy opačné, než mělo být,“ našel příčinu nevstřelení gólu benešovský kouč.

V penaltovém rozstřelu prohrál Benešov 2:4. „Nejsem moc příznivcem penaltových rozstřelů, protože jeden, dva, tři body za zápas nejsou v žádných soutěžích světa,“ kroutí hlavou Veselý a dodává: „Prohráli jsme jedno utkání z dvanácti a pořád hrajeme o záchranu, i proto, že jsme čtyřikrát na penalty prohráli. Budeme bojovat dál a nezbývá nám nic jiného, než systém respektovat.“

Rozhodčí: Váňa. ŽK: Souček, Vaňous, Šmejkal – Brejcha, Zákostelský, Haitl, Laňka.

Benešov: Tetour – Haitl, Neuberg, Zákostelský, Laňka (90. Vosáhlo) – Brejcha – Engelmann, Rys, Kozel, Čapek – Esomba (77. Hurka).