BENEŠOV – TATRAN RAKOVNÍK 2:1

Benešov do zápasu vstoupil velmi dobře a po celý poločas byl králem na hřišti. Dobře kombinoval, vytvářel si šance, a dvě proměnil. V úvodu se prosadil po nedorozumění rakovnické obrany Turek a v závěru poločasu Kučaba po úniku Laštovky. Divizní celek jen sporadicky zahrozil, přesto těsně před odchodem na poločasovou pauzu nastřelil břevno.

„V prvním poločase jsme hráli výborně kombinačně v pohybu, vytvořili si spousty šancí, ze kterých jsme dali dva góly, ale mělo jich být více,“ popsal první dějství trenér Benešova Roman Veselý.

O přestávce došlo v benešovské sestavě k několika změnám a hra se obrátila na stranu Rakovníka. Ten byl kombinačně lepší a nebezpečnější. V první šanci hosté ještě přestřelili, ale ve druhé, v 57. Minutě, již Kingsley Omovie přetlačil po kolmici vyběhnuvšího Tetoura a následně snížil na 2:1. O chvíli později mohli Benešovští zvýšit, ale po centru Rataje vyrazil hlavičku Večery brankář na roh. Následně se již před branami nic nedělo, až v samotném konci vyrazil gólman Rakovníka trestný kop Vrány na roh.

„Druhý poločas byl od nás hodně špatný. Prostřídání o poločasové přestávce ovlivnilo naši hru a počítal jsem, že mladí se více poperou o to, aby zůstali v užším kádru,“ zlobil se na hráče ve druhém poločase Roman Veselý.

Branky: 4. Turek, 34. Kučaba – 57. Kingsley Omovie. Rozhodčí: Konvička. Poločas: 2:0.

Benešov: Rotbauer (46. Tetour) – Laštovka (46. Večera), Ngimbi, Zákostelský, Vrána (46. Vrňák) – Ježdík (75. Vrána) – Kučaba (75. Farkaš), Farkaš (75. Maršoun), Hrebeniuk (46. V. Balata), L. Balata (46. P. Pohorský) – Turek (46. Rataj).

Benešov zkoušel v zápase s Tatranem Rakovník pět nových hráčů – Martina Ngimbiho, Adama Vránu a Ivana Hrebeniuka z Vlašimi, jejichž příchody stejně tak zraněného Edmonta jsou na spadnutí, Václava Ježdíka a Nicolase Rotbauera. „Většina hráčů je stále na testech a u Ježdíka, kterého bych si do týmu přál, protože umí řídit hru a je i soubojový, uvidíme, zda se dohodneme na podmínkách,“ podotkl ke kádru trenér Benešova a dodává: „Pomalu mužstvo skládáme a stále pracujeme na příchodech, i když už bych si přál, abych měl kádr pohromadě.“

Poslední přípravný zápas hraje Benešov v pátek 4. července od 18 hodin na hlavním hřišti v Benešově proti Kolínu.

Ve 2. kole MOL Cupu nastoupí Benešov v úterý 8. srpna od 17:30 proti ligovým Boheminas 1905, což by měl být pro tým i fanoušky svátek fotbalu. Je i pro trenéra, jenž stále hraje za starou gardu Klokanů, a za Bohemians si připsal ve své fotbalové kariéře ligové starty a dal tři góly. „ Je to krásný dárek pro hráče a svátek pro diváky, že po vítězství v Roudném přijede Bohemka. Věřím, že složíme proti velmi těžkému soupeři, konkurence schopné mužstvo, aby i diváci byli spokojeni s naším výkonem. Pro mě osobně je to taky krásný dárek, protože jsem v Bohemce působil a mám tam spoustu kamarádů, takže na zápas se hodně těším.“