ČESKÉ BUDĚJOVICE – BENEŠOV 2:0

Domácí začali aktivněji, ale do vážnější šance je obrana Benešova nepustila. Až ve 22. minutě unikl po pravé straně Řezáč, po jehož zpětné přihrávce Pešek překonal Tetoura – 1:0. Hosté také jen nebránili a podnikali brejkové situace a po jedné nastřelil L. Balata ze střední vzdálenosti, netradičně pravou nohou, břevno domácí branky. U Jihočechů byl v útočné fázi hodně vidět  Mashike, který notně zaměstnával benešovskou obranu. Gólově se prosadil ve 35. minutě, kdy se po rohu Benešova dostal do brejkové situace, využil srážky benešovských hráčů Laštovky s Bohatou a podél Tetoura zvýšil na 2:0.

Po změně stran již mužstva notně prostřídala. Domácí kontrolovali vedení, ale navýšení skóre se jim nepovedlo, když Vaňkova tečovaná rána z přímého kopu šla těsně vedle, Benátovu utěšenou střelu vyrazil Hňup na břevno a i Kadulův únik zpacifikoval benešovský gólman. Hosté byli také nebezpeční, hlavně v závěru, ale Laštovka po trestném kopu Vosáhla zamířil vedle, Kučabu po kolmici Maršouna vychytal Křížek, jenž si poradil i s osamoceným Maršounem, pro něhož vybojoval míč Hašek.

„Proti kvalitnímu druholigovému týmu jsme prostřídali 23 hráčů, pro které to byl těžký zápas, ale jsem spokojený, jak ho odpracovali po fyzické stránce. Samozřejmě jsme po herní stránce nemohli Budějovicím konkurovat, ale hlavně pro mladé kluky (dorostence), to byla výborná zkušenost. Na druhou stranu nám to spoustu věcí ukázalo,“ dodal po zápase nový trenér Benešova Roman Veselý, jenž poznamenal ke kádru: „Mužstvo se snažíme skládat, pracujeme na zesílení kádru a až příští dny ukáží, zda hlavně mladí kluci z dorostu, můžou být v užším kádru, který bych chtěl mít k dispozici již příští týden na MOL cup (Benešov hraje s vítězem Nová Včelnice – Roudné).“   

Branky: 22. Pešek, 35. Mashike. Rozhodčí: Černý. ŽK: Kladrubský, Funda - Frnoch. Poločas: 2:0.

České Budějovice: Staněk (46. Křížek) – Řezáč (46. Havel), Novák, Kladrubský (60. Hála), Funda (60. Vaněk) – Pešek, Javorek (46. Moravec), Čavoš (46. Benát), Pouček – Kadula – Mashike (60. Řehoř).

Benešov: Tetour (62. Hňup) – Filip (68. Melichar), Laštovka (68. Vacek), Zákostelský (46. Frnoch), Večera (46. Vosáhlo) – Bohata (40. Kučaba) – Farkaš (86. Říha), L. Balata (86. V. Hašek), V. Balata (68. Braný, 85. Sládek), Vrňák (81. Pohorský) – Turek (77. Maršoun).