BENEŠOV – SLAVIA PRAHA 1:4

V prvním poločase nastoupila za Benešov klasická sestava, která se snažila o sympatický fotbal i směrem dopředu, ale nejvíc nebezpečná byla hlavička Zákostelského, se kterou si Berkovec poradil. Jinak byla na hřišti kombinačně lepší Slavie, jenž přijela, kromě reprezentantů, s celým kádrem. Nicméně Stareček je trápil, když vychytal „koníček" Mešanoviče i Zmrhala po kombinaci s Keniou. Přesto dvakrát lovil míč ze sítě, když ho překonal hlavou po rohu Bořil a v závěru poločasu dotlačil míč do sítě Hušbauer po přihrávce Mešanoviče.

Po přestávce nasadil trenér Zákostelský do hry dorostence a zkušeného Turka, kteří se také nezalekli soupeře, jenž vystřídal šestkrát. Slávisté ale slevili z tempa, přesto se dostávali po kombinacích před Tetoura. Ten vyčapal parádně Jablonského, Součka i trestný kop Hrubého, přesto ho v závěru dvakrát překonal Hrubý (střelou k tyči a hlavou). V poslední minutě upravil Turek z penalty na 1:4.

„Měli jsme dvě přání do sezony – zachránit ČFL a přivést atraktivní ligový tým, což se v obou případech do puntíku povedlo. Máme radost, že jsme zápas se Slávií mohli divákům nabídnout. Hráči také poznali, že se dá hrát s kýmkoliv a je to jenom o přístupu, snaze i štěstí, se někam výš dostat. Takže spokojenost po všech stránkách," dodal po zápase trenér Benešova Luboš Zákostelský a dodal směrem k nedělnímu zápasu se Žižkovem: „Hráči měli poločas zápasu jako předzápasový trénink, takže nebudou unaveni. Na Žižkově to bude kvalitní utkání, hřiště i soupeř se spoustou diváků. A hráči by měli přenést sebevědomí ze Slavie a věřím, že předvedeme dobré utkání."

„Utkání splnilo, to co mělo. Potřebovali jsme změnit prostředí, napětí z tréninků, a to se povedlo, i když jsme vstřelili málo gólů, ale to odpovídá fázi přípravy," dodal po zápase kouč Slavie Praha Dušan Uhrin mladší.

Branky: 90. Turek (z PK) – 84. a 86. Hrubý, 24. Bořil, 44. Hušbauer. Rozhodčí: Hocek. Bez karet. Diváci: 850. Poločas: 0:2.

Benešov – I. poločas: Stareček – Večera, Zákostelský, Braný, Laštovka – Brejcha, Skopec – Vopat, Žák, Čapek – Šumský. II poločas: Tetour – Vrňák, Melichar, Vacek, Vosáhlo (77. Hašek) – Farkaš, Kulhavý – Přitasil (77. Klauz), Turek, L. Balata (77. Pešta) – V. Balata.

Slavia Praha: Berkovec (46. Řehák) – Bořil, Mikula, Frydrych, Jablonský – Vukadinovič (46. Mihalík), Hušbauer (46. Souček), Barák, Zmrhal (46. Bazal) – Kenia (46. Hrubý) – Mešanovič (46. Voltr).