„Chtěl bych, aby kluci brali zápas jako každý jiný. Přesto je jasné, že když hraje první z druhým budou více namotivovaní, emoce budou větší,“ řekl před důležitým zápasem kouč Benešova Martin Bárta.

Zápas se odehraje na umělé trávě, což asi ani jednomu týmu nevadí. Horní Měcholupy na ní hrají stále a hrály zde i první jarní mistrovské utkání se Strakonicemi (0:0), Benešov sehrál na přírodní trávě jen generálku s Neratovicemi a mistrovský zápas ve Štěchovicích (1:1). „Terén nebude asi výhodou, oba týmy na něm trénují celou zimu. Osobně jsem raději, že zápas odehrajeme na umělce než na přírodní trávě,“ odtajnil Bárta.

Horní Měcholupy jsou farmou Viktorie Žižkova a ač trenér Benešova má k dispozici nějaké údaje z jejich přípravy a ze zápasu se Strakonicemi, není z toho o moc chytřejší. „Na každý zápas mají jinou sestavu, vše se odvíjí od toho, kteří hráči jim přijdou pomoci ze Žižkova,“ a dodává:  „Viktorka měla hrát ligu ve stejný čas jako my, ale nakonec se její zápas s Teplicemi přesunul kvůli televiznímu přenosu na sobotu. Myslím si, že sestava by mohla být podobná té se Strakonicemi.“

Martin Bárta se ale soupeře nebojí, ať přijede v jakékoliv sestavě. „Nevidím v tom problém. Pokud nastoupí hráči s širšího kádru Viktorky, tak nemají lepší výkonnost než naši kluci, kteří jsou postově srovnatelní, ne-li lepší,“ věří svému týmu.

Do Horních Měcholup přešel ze Záp Jan Mikulanda, bývalý hráč Žižkova, který se již dostal z vážné nemoci a střílel na podzim hodně branek. „Se Strakonicemi hrál asi pět minut. Podíváme se před zápasem na zápis, uvidíme jestli bude hrát a podle toho se zařídíme. To samé platí i u druhých hráčů,“ říká Bárta.

Do Horních Počernic dorazil také ještě na podzim hráč základní sestavy Benešova Michal Kučaba, který se Strakonicemi nastoupil. „Odešel tam na půlroční hostování,“ odtajnil benešovský kouč a zároveň nedal do smlouvy, že by hráč nemohl nastoupit ve vzájemném zápase, jako se to děje v jiných případech: „Mohl jsem to udělat, ale jsem zásadně proti. Proč mu bránit a zakazovat, aby hrál. Michala známe, což by mohla být naopak výhoda pro nás.“

Podzimní zápas vyzněl pro Horní Měcholupy 2:0. „Byly jasně lepší a přehrály nás, my jsme si toho moc nevypracovaly. Navíc nám citelně chyběli obránci Honza Žák, který byl na Univeziádě a zraněný Roman Křivohlavý,“ vrátil se Bárta k podzimnímu klání.

Ve Štěchovicích Benešov remizoval 1:1. Přijdou změny v sestavě? „Malá změna asi bude, ale rozhodne se až po sobotním tréninku,“ nechce Bárta odtajňovat a poznamenává ke zdravotnímu stavu: „Karel Hrubý s nataženým lýtkem bude chybět, jinak by měl být zbytek kádru připraven.“

Stačila by Benešovu v závěru remíza, která by stále zaručovala tříbodový odstup od Horních Měcholup  nebo se bude tým tlačit za výhrou? „Záleží na hodně okolnostech. Každopádně chceme vyhrát a ukázat, že máme mužstvo, aby  soutěž vyhrálo. Na druhou stranu je to sport a může se stát cokoli, hlavně, aby kluci zápas odmakali,“ říká Bárta.

Pozitivně naladěný kouč se smíchem dodává, jak se bude tým připravovat: „V sobotu večer máme v osm s kluky sraz v restauraci, kde se do čtyř do rána na zápas důkladně připravíme a potom na ně v neděli vlítnem,“ a již s vážností k zápasu poznamenává: „Nejsem s těch, abych chodil po Benešově a zjišťoval, jestli někdo v sobotu večer někde je. Kluci vědí, že životospráva musí být kvalitní, aby měl jejich výkon druhý den hlavu a patu, ale tak by se měli připravovat na každý zápas.“