BENEŠOV – OLYMPIA HRADEC KRÁLOVÉ 0:4

V prvním poločase se sice domácí snažili zapomenout na debakly, dřeli, ale dělali v defenzívě chyby, které ale hosté nepotrestali jen díky výborným zákrokům brankáře Beníka. Ten již v 1. minutě zpacifikoval Ptáčka, aby následně držel akcie Benešova při šancích Jukla a Malinského. A když už byl překonán, vykopl míč z brankové čáry akrobaticky Kucalas. Domácí, kteří se soustředili hlavně na defenzivu, zahrozili jen střelou Žáka z dvaceti metrů vedle.

Ihned po změně stran si na míč po rozehrané standardní situaci naběhl Demeter a s pomocí tyče odčaroval Beníka. Na domácí opět padla deka a netrvalo dlouho dvěma slepenými góly po brejcích zakončených Juklem a Proškem upravili hosté již v 56. minutě na 0:3. A hosté pokračovali v aktivní hře. Beník ještě parádně vychytal Jukla, aby poté kapituloval počtvrté po sóle Proška, jenž uzavřel benešovský zmar.

„V první půli byla sice v naší hře agresivita, přesto měli hosté šance, které jsme díky výbornému brankáři přežili. Na začátku druhé půle opět dostaneme gól, začneme se chovat jako žáci a můžeme dostat víc gólů než čtyři. Sice nemáme šance, ale nesmíme hlavně dostávat góly, jednoduší je nedostávat než dávat. Hrajeme o záchranu, tak musíme bodovat, hlavně doma, a je jedno, jestli za jeden, dva nebo tři body, venku se budou dělat těžce," povzdechl si po zápase kapitán Benešova Josef Laštovka.

Branky: 56. a 73. Prošek, 49. Demeter, 54. Jukl. Rozhodčí: Grimm. ŽK: Žák, Vrňák – Poděbradský, Duben. Diváci: 168. Poločas: 0:0.

Benešov: Beník – Večera (70. Přitasil), Laštovka, Kucalas, Vosáhlo (66. Těžký) – Filip (71. Kulhavý), Žák (84. Bredler) – Vrňák, Farkaš, Zoubek (58. L. Balata) – Zákostelský.