SK Benešov - 1.FK Příbram B 5:1

Po úvodní čtvrthodinové oťukávané zahrozili první hosté, když Costa pálil těsně vedle. Varování nebrali domácí vážně a to byla chyba. V 16. minutě totiž napřáhl Šlapák z dvaceti metrů a míč tečovaný Dosedělem skončil za zády Capoucha – 0:1. Benešovské branka zaskočila, zahrozili sice trestným kopem Doseděla a střelou Turka, ale oba projektily mířily mimo tyče. Hosté byli nebezpečnější hlavně z protiútoků. Ve 34. minutě mohl zvýšit Costa, ale střelu z malého vápna vyrazil vládce benešovské šestnáctky Capouch na roh. Jenže v závěru poločasu přišlo to, co málokdo z diváků v dešti očekával. Ve 38. minutě rozehrál trestný kop z poloviny hřiště Bárta, k míči se dostal Zelenka a levačkou ukázal, proč ho benešovští funkcionáři narychlo získali – 1:1. Než se hosté oklepali, inkasovali podruhé. Zelenka si narazil míč s Čápem a propálil Jaroslava Nováka. Lepší debut si nemohl útočník ze Sezimova Ústí, který hrál pravého záložníka, přát – 2:1.


Otočení výsledku domácím pomohlo a do druhé půle vstoupili aktivněji. Zelenka se mohl dočkat hattricku, ale hlavičku po centru Štěpána namířil do boční sítě. V 56. minutě přišel jeden ze dvou důležitých momentů utkání. Příbramský Hloušek rozehrál trestný kop, na malém vápně hlavičkoval osamocený Filipe Dos Santos, ale Capouch reflexivně vyrazil míč na roh. Již za čtyři minuty byli hosté potrestáni. Chomát napřáhl z pětadvaceti metrů a přízemní střela skončila u pravé tyče Jaroslava Nováka – 3:1. Vzápětí přišel druhý důležitý moment, když Ševr po druhém žlutém faulu na Chomáta na polovině hřiště musel předčasně do sprch. Poté již na hřišti kralovali jen domácí, což podpořili dvěma góly. Nejprve v 68. minutě skončila tečovaná rána Čápa z osmnácti metrů u levé Novákovy tyče a tečku za zápasem udělal v 83. minutě Doseděl precizně provedeným trestným kopem z pětadvaceti metrů do šibenice okolo vzduchem plachtícího Nováka.


„Omlouvám se divákům, že zápas nebyl tak pohledný, ale vycházeli jsme ze skutečnosti, že Příbram má kvalitní mužstvo. Proto jsme hráli opatrně, do ničeho jsme se nepouštěli, čekali jsme na chyby, které přišly a my je potrestali. Dostali jsme sice lacinou branku, brzy jsme ale stav otočili a po našem třetím gólu si myslím, že bylo rozhodnuto,“ zářil po zápase sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala a pochválil dva „nové“ hráče. „Capouch je jistota v brance a jediné dvě šance, které jsme měli v prvním poločase, tak Zelenka proměnil.“


Branky: 38. a 42. Zelenka, 60. Chomát, 68. Čáp, 83. Doseděl – 16. Šlapák. Rozhodčí: Martínek. ŽK: Žák – Ševr 2, D. Novák. ČK: 63. Ševr (P). Diváci: 164. Poločas: 2:1.


SK Benešov: Capouch – Křivohlavý, Doseděl, Chomát, Žák – Zelenka (85. Šindelář), Bárta, Hanousek (64. Bubeník), Štěpán – Čáp (82. Braný), Turek.


1. FK Příbram B: J. Novák – Mácha (69. Krupa), D. Novák, Nohýnek, Šlapák – Hloušek, Mojdl, Ševr, Costa – Filipe Dos Santos, Veselý (64. Vůch)