Hrálo se na čtyřech hřištích tradičně dle pravidel mladší přípravky - v počtu 4+1. Co do skladby účastníků ovšem doznal turnaj oproti poslednímu ročníku výrazných změn. „Zatímco v loňském roce jsme se s výjimkou pražské Slavie zaměřili na celky z okolí Benešova, letos jsme chtěli přilákat to nejlepší, co kategorie přípravek nabízí,“ prozradil pořadatel a trenér benešovské přípravky Roman Sadílek.

Benešov a Příbram tak doplnily celky Sparty Praha, Bohemians Praha 1905, Motorletu Praha, Jihočeské fotbalové akademie, Písku a Sokolova. Dohromady osm zúčastněných týmů bylo nejprve rozděleno do dvou skupin po čtyřech týmech, následně se hrálo play-off o 1. - 4. místo a o 5. – 8. místo.

Ze Středočechů si nakonec vedli lépe domácí. Zatímco Příbramští obsadili místo šesté, Benešovští skončili těsně pod stupni vítězů – na čtvrtém místě. „Jsme spokojeni, kluci se v silné konkurenci předvedli ve velmi dobrém světle,“ chválil výkony svěřenců Sadílek, pro kterého ovšem nebyl konečný výsledek tím nejdůležitějším. „Hlavní je, že všichni hráči mají z fotbalu radost a stále se zlepšují, což bylo vidět,“ ocenil.

Z vítězství se nakonec radovala Jihočeská fotbalová akademie, která za sebou nechala druhý Baník Sokolov a třetí Spartu Praha.

A jak proběhl turnaj po organizační stránce? „Od vedoucích jednotlivých týmů, hráčů, ale i například rodičů jsme zaregistrovali pouze pozitivní ohlasy, takže i z tohoto pohledu jsme maximálně spokojeni,“ dodal Roman Sadílek.

Konečné pořadí turnaje BENECUPmini 2020
1. Jihočeská fotbalová akademie
2. FK Baník Sokolov
3. AC Sparta Praha
4. SK Benešov
5. Bohemians Praha 1905
6. 1.FK Příbram
7. FC Písek fotbal
8. FK Meteor PRAHA VIII

Nejlepší hráč: Vít Pertlík (Sparta Praha)
Nejlepší střelec: Štěpán Bartoš (SK Benešov)