Benešov – Převýšov 1:0 (1:0)

Utkání na umělé trávě začali domácí zostra a koordinačně horší hosté v zadních řadách, měli velký problém s hbitými benešovskými hráči. A tak se dlouho nečekalo na gól. Trestný kop Zákostelského ze 17 metrů ještě vykopl obránce z brankové čáry, ale po akci Engelmanna a následném nastřeleném míči se již domácí Čapek radoval. Benešovský tlak nepolevoval, ale navýšení skóre již nepřišlo, i když šance byly. Jenže po trmě vrmě neprostřelili hradbu těl Zákostelský, Ježdík ani Brejcha, hlavičku Neuberga vyrazil gólman na roh a po Esombově centru si málem vsítil vlastní gól Jarkovský.

„Byli jsme jasně lepším týmem, ale převahu jsme měli vyjádřit alespoň dvěma góly,“ posteskl si kouč Benešova nad produktivitou mužstva po třiceti minutách. 

Po půlhodině se hra vyrovnala a odbývala se většinou uprostřed hřiště. V závěru poločasu přišla pro domácí rána, když se po pádu na zem u postranní lajny zranil Ježdík. „Asi má zlomenou klíční kost, ale vše ukáže až rentgen,“ smutnil kouč Benešova nad ztrátou defenzivního záložníka a dodal: „Druhý poločas nám velmi chyběl uprostřed hřiště, kde jsme ztratili hodně lehkých balónů.“ Nutno dodat, že hosté měli ještě větší pech, když se jim během zápasu zranili tři hráči.

Po změně stran už se fotbal moc nehrál, z mála domácích akcí stála za zmínku jen rána Engelmanna po kombinaci nad a Esombův gól, který neplatil, protože byl z ofsajdu. Po hodině hry zjistili hosté, že by mohli i oni zahrozit, hlavně po standardních situacích a byli blízko vyrovnání, jenže hlavičkující Sedláček orazítkoval tyč, Bastin za zadní tyči po rohu hlavičkoval nad a dělovku Špidlena vyrazil Tetour. A tak byli domácí rádi, když rozhodčí Kvaček ukončil zápas.

„Ve druhé půli jsme nedrželi míč víc na zemi a pouštěli se do osobních soubojů po balónech nakopávaných soupeřem. Proto byl zápas v závěru zbytečně hektický, místo abychom ho v pohodě dohráli. I to ale k fotbalu patří a já jsem s výhrou spokojený,“ dodal po utkání Roman Veselý.

Branka: 11. Čapek. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: Esomba, Laňka – Vyšehrad, Veselka, Sedláček, Bastin.

Benešov: Tetour – Haitl, Neuberg, Zákostelský, Laňka – Ježdík (46. Hurka) – Engelmann (88. Vrňák), Čapek, Brejcha, Rataj (78. Kozel) – Esomba.