SK Benešov – Motorlet Pr. dor. 7:1
Domácí fotbalisté předvedli dosud nejlepší poločas v přípravě. Mladíci z Motorletu nevěděli, kam dřív skočit, protože Benešov dobře kombinovala a hlavně střílel branky. Skóre otevřel ve 13. minutě Turek, když po sólu přehodil gólmana. Druhý gól přidal Bárta z malého vápna po přihrávce Štěpána. Třetí zásah připojil ve 29. minutě Štěpán, když poslal míč do sítě z bezprostřední blízkosti po přihrávce Turka. Vzápětí předvedli Benešovští krásnou kombinaci. Chomát dlouhým pasem našel Havlíčka, ten posunul balón do uličky rozběhnutému Turkovi, a ten překonal motorletského brankáře – 4:0. Ve 32. minutě se poprvé v benešovském dresu prosadila posila z Kolína Doseděl, když hlavičkoval za záda hostujícího brankáře po rohovém kopu Bárty. Poločasový stav uzavřel svým třetím gólem aktivní Turek, který díky své důslednosti obešel i brankáře a z úhlu vsítil šestý gól Benešova.
„Sehráli jsme zatím nejlepší první poločas ze všech přípravných zápasů. Dařila se nám kombinace a nebylo tam tolik zkažených míčů,“ byl spokojený sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala.

O přestávce domácí prostřídali, což se na hře projevilo. Přesto v 66. minutě přidali sedmý gól. Štěpán obešel brankáře, zakličkoval si ještě mezi třemi protihráči a poslal míč do sítě. Motorlet se dočkal alespoň čestného úspěchu, když v 71. minutě upravil po standardní situaci na konečných 7:1.
„O přestávce jsme vystřídali čtyři hráče a ve druhém poločase již byl přístup hráčů horší. Přesto to byl dobrý tréninkový zápas,“ zhodnotil utkání Fiala a povzdechl si: „Museli jsme hrát na jednoho útočníka, protože Havlín je po operaci, Žák je na horách a Čáp se omluvil.“
V kádru Benešova zatím nedošlo k žádným dalším změnám. „Rozsekne se to příští týden, kdy se mužstva vrací ze soustředění. Ještě bych přivítal dva ofezivně laděné hráče – záložníka a útočníka,“ dodal sportovní ředitel k posilám. Přesto je asi jedna na cestě, protože obránce Petr Šindelář z Nespek se jeví na zkoušce dobře. „Chceme ho udělat. Je to levák a ty kromě Štěpána v mužstvu nemáme. Je pracovitý, aktivní a hodně se snaží,“ ukázal Fiala na přednosti Šindeláře.“

Branky Benešova: 13., 30. a 40. Turek, 29. a 66. O. Štěpán, 24. Bárta, 32. Doseděl. Rozhodčí: Šípek. Poločas: 6:0.

SK Benešov: Capouch – Křivohlavý (46. J. Moravec), Chomát, Doseděl, Šindelář – Bubeník, Bárta (55. T. Moravec), Havlíček, Hanousek (46. Braný), O. Štěpán – Turek (46. Horčička.

V neděli od 15.30 přivítá SK Benešov v dalším přípravném utkání na umělé trávě účastníka krajského přeboru Spartak Příbram.

JAN KLIMOVIČ