ADMIRA PRAHA – BENEŠOV 0:2

V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal bez větších šancí. Admira nastoupila na soupeře s vysokým presinkem, který benešovským hráčům moc nevoněl. Přesto Pražany do vyložené šance nepustili a dostali se do vedení po chytré střele Šumského po rozehraném nepřímém trestném kopu. „U levého praporku překvapivě vystřelil, míč prolétl mezi hráči a brankář nezareagoval na balón letící na první tyč," popsal gólovou střelu mladého cestovatele trenér Zákostelský a dodal k prvnímu poločasu: „Byl vyrovnaný. Soupeř byl pohyblivější, vysoko nás napadal ve čtyřech hráčích, a tak moc prostoru a času jsme na rozehrávku neměli. Navíc foukal nepříjemný vítr, a tak ani dlouhé nákopy nešlo moc použít. Snažili jsme se rozehrávat míč po zemi, ale napadání soupeře nám dělalo problémy. Trošičku se na nás také projevilo, že jsme během sedmi dnů odehráli tři zápasy a třikrát trénovali. Byli jsme tak pomalejší a trvalo nám, než jsme někam doběhli. Přesto jsme si pár situací vytvořili většinou po únicích a centrech Ládi Vopata, ale obránci soupeře stačili být dříve v šestnáctce než naši hráči."

Ve druhém poločase se hra více otevřela, Admira se snažila srovnat a blízko byl Mikolanda, ale jeho hlavička síť za zády Štěpánka nerozvlnila. Benešov podnikal nebezpečné kontry a vytvořil si několik slibných šancí, ale Kučaba, Čapek ani Rejhon je gólově nezakončili. Až v 80. minutě se po úniku a centru Vopata trefil z voleje Kučaba.

„Ve druhém poločase už byla hra roztažená a měli jsme víc situací k zakončení a jen škoda, že jsme je neproměnili, protože jsme mohli dát klidně čtyři, pět gólů," povzdechl si kouč Benešova, jenž byl ale rád za výhru bez obdržené branky.

V týmu Benešova se neobjevili testovaní cizinci. „Faouzi je nemocný, Alžířan Mounír i Ukrajinec Afanasenko si jeli vyřizovat vízum, které jim vypršelo," podotkl k neúčasti cizinecké legie Luboš Zákostelský.

Benešov sehraje další přípravný zápas na turnaji na Meteoru Praha, kde v sobotu 27. února od 10 hodin nastoupí proti Českému Brodu.

Branky: 23. Šumský, 80. Kučaba. Poločas: 0.1. Benešov: Stareček (46. Štěpánek) – Večera (80. Vrňák), Braný, Laštovka, Vrňák (46. Vosáhlo) – Čapek, Brejcha – Vopat, Šumský , Kučaba – Svoboda (46. Rejhon).