METEOR PRAHA – BENEŠOV 1:2 PK

Utkání mužstev ze spodku tabulky nenabídlo fotbal, nad kterým by plesalo srdce. Hosté ze třemi zahraničními posilami z Dukly Hlinkou, Manziou a Nestorem v prvním poločase nic kloudného nevymysleli. Domácí na tom byli o něco lépe. Nejprve Míča z úhlu těsně minul branku Tetoura, aby se v 37. minutě již radoval Pilík po dorážce střely Fíčka z trestného kopu vyraženou brankářem.

„Chyběla nám větší aktivita, agresivita a pohyb, hráli jsme ve vlažném tempu a ještě jsme dostali zbytečnou branku," zlobil se na hráče po prvním dějství kouč Benešova Luboš Zákostelský.

O přestávce bylo v kabině hostů dusno a trenér Zákostelský řekl, co od hráčů vyžaduje. „V kabině jsem musel zvýšit hlas, protože jinak bychom takovouto hrou nebodovali," prozradil kouč.

Hráči si slova trenéra vzali k srdci, zvýšili obrátky a již v 50. minutě vyrovnali. Po domácím trestném kopu přešli rychle do brejku, který zakončil Hlinka. Živější hra přinesla hostům další brejkové situace, které ale dobře nezakončili. Ani na druhé straně střídající Hrdina po centru Nerada netrefil z voleje branku.

„Druhý poločas vypadal jinak, ale bohužel jsme dali jen jednu branku, když nám ke druhé chybělo lepší řešení finální fáze z hlediska přesnosti a včasnosti přihrávky, když jsme nedotáhli do gólového konce přečíslení 4 na 3 a 3 na 2, což nás stálo vítězství," povzdechl si Zákostelský.
Při penaltovém rozstřelu byli narozdíl od minulého zápasu s Převýšovem úspěšnější Benešovští, když všichni proměnili, na rozdíl od domácích Nerada a Moudrého.

„Je pozitivní, že jsme uhráli bod navíc. Měli jsme teď dva zápasy s mužstvy z posledních míst a uhráli tři body, což není moc, chtěli jsme šest, aby jsme se trochu odpoutali od spodku tabulky. Se sestavou jsme zamýchali a získali dva body, s čímž jsme spokojeni, ale ne zase tak moc, protože jsme chtěli tři," podotkl po zápase kouč Benešova.

Branky: 37. Pilík – 50. Hlinka. Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: Nerad – Večera. Diváci: 230. Poločas: 1:0.

Benešov: Tetour – Večera (70. Braný), Hrubý, Zákostelský, Vrňák – Žák, Hlinka – Nestor (84. Jíša), Čapek, Juroška – Manzia.