Skóre zápasu otevřel Benešov již v 9. minutě, kdy se trefil Večera, nicméně vedení hostům nevydrželo dlouho, když Mladá Boleslav po čtyřech minutách srovnala. Útočník Šíma ale vrátil Benešovu vedení. Ani to ale svěřenci trenéra Zákostelského neudrželi a domácí fotbalisté ještě do poločasu srovnali na 2:2.

Do druhé půle ale Benešov vstoupil na jedničku, když se trefil hned třikrát po sobě. V 55. minutě nejprve dostal potřetí v utkání hosty do vedení Turek. O pět minut později navýšil náskok Vokoun a pátý gól Benešova přidal v 69. minutě Rejhon. Mladoboleslavská juniorka stihla už jen korigovat na 3:5.

„Hráli jsme proti běhavému, pohyblivému, dobře kombinačně vybavenému soupeři," vyjmenoval na úvod kvality soupeře trenér Benešova Luboš Zákostelský. Jeho svěřenci měli v utkání mnoho šancí, řada z nich ale skončila nevyužita. „Některé situace jsme řešili zbytečně zbrkle. Mohli jsme vstřelit daleko více branek. Domácí brankář nám sám při rozehrávce od branky dal hned dvakrát míč na šestnáctku, ale my jsme to ani jednou nedokázali potrestat," pokrčil rameny benešovský kouč a odkryl pozitivní a negativní poznatky z utkání: „Góly jsme dali po pohledných akcích. Dvakrát jsme se prosadili po standardní situaci. To jsou pozitiva. Mezi negativa bych zařadil mnoho zkažených přihrávek a nesourodost, protože máme dost nových hráčů, kteří se stále do mužstva zapracovávají."

Po nerozhodném prvním poločase Benešov zlomil odpor soupeře v druhém dějství třemi po sobě jdoucími góly. K rozhodnutí zápasu pomohla lepší produktivita. „V druhém poločase se nám dařilo proměňovat své šance. Těch jsme měli hodně i v první půli, ale nedařilo se nám je tak dobře zužitkovat. Ale i domácí měli šance, které neproměnili. Výsledek tak klidně místo tři-pět mohl být pět-osm, možná i více," uzavřel Luboš Zákostelský.

Mladá Boleslav jun. – Benešov 3:5 (2:2)Branky: 9. Večera, 25. Šíma, 55. Turek, 60. Vokoun, 69. Rejhon. Benešov: Stareček – Večera (46. Braný), Štancl, Vokoun (75. Večera), Vrňák (60. Vosáhlo) – Skopec, Zákostelský – Micka (46. Balata), Kučaba, Rejhon (75. Micka) – Šíma (46. Turek). Trenér Luboš Zákostelský.

Adam Procházka