Konec dobrý, všechno dobré. Dala by se tak nazvat benešovská podzimní jízda Benešova?

Ano dalo. Všichni jsme rádi, že jsme tímto povedeným koncem vylepšili nepovedený začátek, ale jsme teprve v polovině soutěže a druhá bude rozhodující pro náš celkový cíl, čímž je záchrana v soutěži.

Vstup do sezony se mužstvu nepovedl a po deseti zápasech jste měli jen pět bodů. To vám asi nebylo dobře při těle, i když jste to navenek nedával najevo…

Samozřejmě to nebyla nijak dobrá situace pro nikoho. Naštěstí se nám ji podařilo zlomit výhrou v Brozanech a nastartovat obrat k lepšímu.

Ano, v jedenáctém kole jste vyhrály v Brozanech 2:0 a rozjeli jízdu, která vám vynesla za devět utkání neskutečných 20 bodů. Říkal jste, že stačí pro sebevědomí hráčů, aby vyhráli, a mužstvo se rozjede. To se povedlo. Co jste namíchal stejným hráčům za koktejl, že si začali věřit a vyhrávat?

Kdyby to bylo jenom v koktejlu, tak jsme ho namíchali hned od začátku. Ale bylo to složitější a na nepodařeném vstupu do sezony se podepsalo více faktorů, které se nám časem podařilo společným úsilím odstranit. Jedním z těch hodně důležitých bylo, stabilizování sestavy, dalším neméně důležitým byla potřeba vyhrát a zvednout si sebevědomí. To se nám dlouho nedařilo, přestože jsme v utkáních nebyli horší než naši soupeři, ale dohrát utkání do vítězného konce bylo pro nás velice těžké. Podařilo se nám to po velice kvalitním výkonu v Brozanech, kde jsme naprosto zaslouženě vyhráli a nastartovali sérii vítězství.

V polovině sezony jste říkal, že vám chybí důrazný a gólový útočník. Byl jím při zlepšených výkonech uzdravený Michal Kučaba, který, i když dal jen dva góly, byl stálým nebezpečím pro obrany soupeřů?

Věděl jsem, že až se Michal uzdraví, bude pro nás hodně důležitý, což se potvrdilo. Zápas od zápasu se zlepšoval, a i když začal hrát prakticky bez kondice, jeho podíl na našich zlepšených výkonech byl nepřehlédnutelný.

Před zápasem s Brozany se objevil v mužstvu i Alžířan Faouzi, který dříve působil ve druholigové Vlašimi a na podzim hrál chvíli v Poříčí nad Sázavou. Mužstvo po jeho příchodu najelo na vítěznou vlnu, on však zpočátku naskakoval do hry jako náhradník až tři závěrečné zápasy podzimu již hrál v základní sestavě. Jak hodnotíte jeho působení v mužstva a zůstane v Benešově i na jarní část?

Přišel, aby oživil tým. Měl dostatek času, aby se sžil s kolektivem, natrénoval kondici a ukázal co v něm je. Jeho velkou výhodou bylo, že se chtěl prosadit, pracoval poctivě v každém tréninku a rozumí a komunikuje česky. To mu jeho adaptaci usnadnilo a pomohlo do základní sestavy. Chtěl bych, aby celý kádr zůstal pohromadě, ale k nějakým změnám určitě dojde. Takže uvidíme, zda zůstane.

Kde se mužstvo přibližovalo k výkonu, jaký jste si přál před zápasem?

Hráli jsme každé utkání o bytí a nebytí, takže nám až tak o výkon nešlo a šlo hlavně o body. A ty přišly se zlepšeným herním projevem a dá se říct, že konec podzimní sezóny nás zastihl ve velice dobré formě, kdy i naše hra snesla přísnější měřítko.

Naopak, ve kterém utkání jste byl s přístupem hráčů nespokojen?

Asi v domácím utkání s Chrudimí, kdy jsme po velice dobře takticky zvládnutém prvním poločase a vedení 1:0, ve druhém poločase naopak takticky zcela propadli a inkasovali čtyři branky. Nespokojenost nebyla s přístupem jako takovým, ale spíš s tím, jakým způsobem jsme si nechali dát čtyři góly.

Absolvovali jste šest penaltových rozstřelů, z toho čtyři vyhráli a dva prohráli. Takže i s tímto vládne spokojenost?

Ano, z penaltových rozstřelů jsme vytěžili čtyři body navíc a ty budou v konečném účtování hrát důležitou roli.

V zápase s béčkem Táborska se zranil váš syn Jan. Měl problém s kolenem, ale do hry už nenaskočil. Jak to vypadá s jeho uzdravením?

Snad se stihne dát do začátku zimní přípravy, která začíná 7. ledna 2016 do pořádku.

Mužstvu minimálně pomáhali hráči Dukly Praha, jejíž je Benešov farmou. Zpočátku to bylo dáno zraněními a nemocemi v prvoligovém celku. Pokračovalo to i ve druhé polovině podzimu nebo jste už do týmu, který šlapal, nechtěl sahat?

Bylo to tak, že Dukla měla hodně zraněných a nemocných hráčů celý podzim, plus se k tomu přidaly pohárové zápasy Mol Cupu.

Béčko se před začátkem sezony zrušilo a hráči, hlavně bývalí dorostenci, odešli do Poříčí, které hraje Krajský přebor. Jak tento krok s odstupem času berete?

Loni nám dorostenci hráli za béčko I. A třídu a zvládli jí, tak jsme pro ně chtěli najít vyšší soutěž, abychom zjistili, jak si s tím poradí, a musím říct, že obstáli.

Budou přes zimní přípravu změny v kádru a potažmo, kde byste chtěl mužstvo posílit?

Jak jsem již podotkl, chtěl bych celý kádr udržet pohromadě, ale čas ukáže, jaká bude skutečnost. Zatím je jisté, že odejde Jan Micka z pracovních důvodů. Hostování končí ke konci roku Michalu Kučabovi, který u nás hostuje z Viktorie Žižkov. Do přípravy se určitě zapojí někteří naši dorostenci.

Jak jste spokojený s podzimním účinkováním a herním projevem mužstev U19, U17 a U16?

Mužstvo U19 prokazuje celou podzimní část vysokou kvalitu, jen z počátku soutěže se jim nedařilo vyhrávat na hřištích soupeřů. To se jim povedlo až v posledních dvou utkáních v Chrudimi a ve Varnsdorfu. A zakončili tak velice dobře podzimní část.
V U17 se ukazují dobře někteří hráči, kteří budou zařazeni do přípravy s U19. To je pro nás i pro ně dobře, že si je můžeme už teď připravovat na další sezonu pro devatenáctku.
Šestnáctka uhrála velice dobré výsledky a drží se na třetím místě, což samo o sobě ukazuje na kvalitu kádru. Takže vládne u nás s dorosteneckými týmy spokojenost.