BENEŠOV – HOŘOVICKO 2:2

Než se domácí stačili na hřišti srovnat, tak prohrávali. Do konce poločasu měli sice více ze hry, ale hosté byli stále nebezpeční z brejků.

V úvodu druhé půle vyrovnal Turek a zdálo se, že otěže hry převezmou benešovští hráči, kteří si vytvořili převahu. Jenže hosté dobře bránili a pokud měli možnost, tak zaútočili, z čehož rezultovala i druhá branka. Střídající Svoboda následně stav vyrovnal. V hektickém závěru se šancemi na obou stranách se již ani jednomu týmu nepodařilo strnout výhru na svoji stranu.

„Na klukách bylo vidět, že jsou unavení z trénování, měli těžké nohy a než jsme se rozehráli, tak jsme dostali gól. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, vyrovnali Turkem a měli jsme více ze hry. Jenže soupeř byl nebezpečný z brejků a jeden vyřešil gólově. Nám se podařilo vyrovnat Svobodou. V závěru to byl vabank z obou stran, ale branka již nepadla. Bylo to remízové utkání, po kterém jsem rád, že se nikdo nezranil a prakticky všichni odehráli devadesát minut," dodal k utkání trenér Benešova Luboš Zákostelský.

Kouč měl k dispozici jen dvanáct hráčů, protože ve stejný čas hrálo i béčko ve Voticích a dorost s Bohemians 1905. „Chtěl jsem vzít tři dorostence, ale máme všichni několik marodů, a tak jsem trenérovi devatenáctky Matouškovi musel dorostence nechat, aby mohl odehrát zápas. A tak je alespoň pozitivní, že hráli všichni devadesát minut a nikdo nebude mít poloviční nebo menší zátěž," našel Zákostelský pozitiva v nedostatku hráčů, když mu chybí Jíša, Horváth a Svoboda nastoupil po zranění a poznamenal: „Doufám, že si to teď vyberou a potom budou zdraví."

Jelikož je Benešov farmou Dukly Praha, mohl by sáhnout trenér tam, jenže ouha, ligisté jsou na tom po zdravotní stránce podobně. „Ze šesti útočníků má Luboš Kozel zdravé jen dva a i s ostatními to není lepší, takže jich je málo. Přesto jsme domluvení, že by příští zápas měl chytal Tetour a i v dalších našich zápasech se budou zapojovat hráči Dukly, pokud nebudou na soustředění a budou zdraví. Jinak jsme dohodnuti s Duklou, že pokud bude mít dostatek hráčů, tak budou k nám chodit hrát i přáteláky, aby se nám zapojili do procesu."

Branky Benešova: Turek, Svoboda. Poločas: 0:1.

Benešov: Stareček – Večera, Hrubý, Zákostelský, Vrňák – Bredler (75. Braný), Braný (46. Svoboda) – Turek, Žák, Čapek – Skopec.