BENEŠOV B – SEDLČANY 3:4

Zápas začal velkou šancí Voráčka, který ve 3. minutě, po přiklepnutí Čápa pálil k levé tyči, ale hostující gólman byl připraven.

Tato příležitost charakterizovala průběh prvního poločasu. Domácí aktivním napadáním nedovolili soupeři rozehrát a kombinovat. Hosté se dopředu dostávali pouze dlouhými míči, se kterými si benešovská obrana v čele s Kondášem bez problémů poradila.

Trvalý tlak vyústil v první branku. V 27. minutě si vyměnili míč v rychlé kombinaci J. Páv, Konečný, centrující P. Štěpán a hlavou zakončující Čáp – 1:0. Vzápětí zazdil velkou šanci na malém vápně naběhnuvší Voráček po centru Benáka.

V 35. minutě se také vystrčili růžky hosté. Nejprve po dlouhém balonu a sklepnutí útočníka vyrazil střelu bravurně Burcev, aby vzápětí hostují útočník přesprintoval Kondáše a z úhlu mířil mimo branku.

V závěru mohli domácí zvýšit, ale Voráček pálil po samostatném úniku vedle a Čáp ani Voráček nedokázali následně dopíchnout míč do sítě po centru Komárka.

„První poločas jsme odehráli výborně a papírově lepší hosty jsme nepustili do hry. Jen škoda, že jsme dali jen jeden gól,“ smutnil po první půli trenér benešovského béčka Miloslav Brožek.

Druhý poločas začal podobně jako končil ten první šancí Mastného po centru Páva. Na domácí, kteří měli jen jednoho hráče na střídání, ale začínala doléhat únava z právě probíhající přípravy a i když měli míč více na svých kopačkách, začali se prosazovat hosté.

Mezi 55. a 58. minutou otočili skóre a zápas se opticky vyrovnal. Domácí mohli srovnat, ale Čáp přestřelil odkrytou branku a Mastného hlavička ze šesti metrů se také nevešla mezi brankové tyče. To se povedlo až Kondášovi hlavou po centru – 2:2.

Benešovští vystřídali a rozhodli se hrát na tři obránce a tři útočníky. Než si toto uskupení sedlo, chyboval Hronek v rozehrávce, kterou Sedlčany potrestali. Netrvalo dlouho, míč propadl mezi Kondášem a Komárkem a hostující útočník pěknou střelou o bližší tyč zajistil Sedlčanům dvoubrankové vedení.

Domácí nesložili zbraně, zvýšili tlak, J. Páv ještě z voleje pálil nad, ale Mastný po úniku křížnou střelou snížil. Vyrovnat se ale Benešovu v závěru nepovedlo.

„Druhý poločas byl už vyrovnaný, s tím rozdílem, že Sedlčany měly úžasnou koncovku a využily téměř vše, co jsme jim nabídli. Hráči bojovali a snažili se do posledního hvizdu zápas zvrátit, což se nakonec nepovedlo,“ i přes porážku své hráče Brožek nehanil, ale naopak je chválí: „Za přístup k utkání i celé přípravě bych jim chtěl poděkovat. Zatím je to hodně náročné a věřím, že budeme mít možnost také regenerovat a naše forma bude před soutěží gradovat.“

Branky Benešova: Čáp, Kondáš, Mastný. Poločas: 1:0.

SK Benešov B: Burcev (46. Tlamicha) – Hronek, Benák (73. Voráček), Kondáš, Komárek – Konečný, P. Štěpán, Bohata, J. Páv – Čáp (46. Mastný), Voráček (60. Čáp).