BENEŠOV – PELHŘIMOV 1:1

V prvním poločase se hrálo většinou mezi šestnáctkami. Více u míče byli však rychlejší hosté, ale do vyložených šancí se nedostali a Capouch si musel poradit jen se střelou z dálky.

Na domácí straně to skřípalo, přesto mohl jít Benešov do vedení, ale uzdravený Veinlich trefil jen tyč.

„V prvním poločase jsem nebyl s výkonem hráčů spokojený. Hráli chaoticky, špatně přistupovali k hráčům, nechávali soupeři hodně prostoru, nedokázali se mezi sebou posunovat a výkon byl rozpačitý. Kladem byla jen šance Ondry Veinlicha, když trefil tyč,“ zlobil se trenér Benešova Martin Bárta na své svěřence v první půli.

Po přestávce vyběhla v dresech Benešova omlazenější sestava, hráči více napadali soupeře a dostávali se do hry.

„Do druhé půle jsem změnil celou zálohu a útok a hra měla úplně jiné grády. Kluci bojovali, soupeři hru znepříjemňovali, pohybem se nabízeli a aktivitou jsme si připravili i šance, ale Zdeněk Vrňák dvě gólovky nezúročil,“ chválil trenér omladinu.

Jenže skóre otevřeli hosté. „Přišlo zaváhání na naší pravé straně, soupeř odcentroval, míč se odrazil na vápno, kde hráč prostřelil vše, co mu stálo v cestě,“ popsal Bárta gól hostů.

Zlepšená hra, ale přinesla domácím ovoce, když po faulu na J. Páva proměnil penaltu Chomát. „Jirka Páv unikl po levé straně, dal míč pod sebe na Zdeňka Vrňáka, kterému balón vypíchl brankář, ale dobíhající Jirka Páv byl faulován a Pavel Chomát penaltu proměnil,“ popsal trenér i vyrovnávající gól.

Remíza asi odpovídala průběhu hry. „Soupeř byl v prvním poločase jednoznačně lepší, ve druhém jsme byli aktivnější my. Hlavně se mi líbila hra dopředu, oba kraje zálohy Jirka Páv a Dominik Němec, kterého jsem zkusil na záloze, protože v mistrovském zápase může tato situace přijít. Útočníci Ondra Páv a Zdenda Vrňák hráli také dobře, svojí roli splnili i Michal Bohata a Jakub Bredler.

Po delší nemoci do hry vrátil útočník Ondřej Veinlich. „Po nemoci se dostává pomalu do hry, vydržel poločas a po půl roce si opět zahrál v útoku s Martinem Turkem,“ měl radost kouč s uzdravení útočníka.

Mrazivé počasí nebylo podle Bárty překážkou k výkonům. „Zima sice byla, ale sluníčko svítilo, takže to nebylo tak hrozné. Počasí nebylo optimální, ale hrát se dalo. Jen na starší hráče asi zapůsobilo,“ rýpl do zkušenějších playerů z prvního poločasu.

Branka Benešova: Chomát (z PK). Poločas: 0:0.

Benešov – I. poločas: Capouch – Chomát, Hrubý, Žák, Křivohlavý – Večera, Braný, Havlíček, O. Štěpán – Turek, Veinlich.

II. poločas: Stareček – Chomát, Zoubek, Žák, Křivohlavý – Němec, Bredler, Bohata, J. Páv – O. Páv, Vrňák.