„Soustředění bylo perfektní. Počasí nám přálo a nikdo se nezranil. Jen Jirka Páv jel již s bolavým kolenem, které si poranil v zápase s béčkem, přesto odtrénoval, co šlo,“ pochvaloval si kouč Benešova Martin Bárta, kterému chyběli z různých důvodů Havlíček (škola), Chomát (práce) a Veinlich (nemoc).

Na soustředění odjelo patnáct hráčů plus tři lidi z realizačního týmu, kteří se starali, aby měli hráči vše, co potřebovali. „Od středy do soboty jsme nabírali objem. Měli jsme třífázové tréninky – dopoledne bylo běhání, odpoledne běžky a večer posilovna,“ nastínil plán Bárta a dodal, že sněhu bylo dost a trasy upravené rolbou.

V neděli dopoledne měli hráči tradiční zakončení v Malé Úpě, a to výšlap na nejvyšší horu Čech Sněžku. „Šest nás jelo na běžkách (Žák, Křivohlavý, Bárta, Turek, Vrňák a Hrubý) a zbytek šlapal pěšky, což dá taky pěkně zabrat,“ nastínil kouč.

Na Sněžku vystoupali skoro všichni, jen brankář Pavel Capouch se těsně pod vrcholem otočil, protože se mu špatně dýchalo. „Kluci si dali nahoře čaj, ale já s Martinem Turkem a Zdeňkem Vrňákem jsme udělali tři fotky a jeli zpátky, aby jsme stihli autobus,“ dodal Bárta.

V nedělním odpoledni vyrazili benešovští fotbalisté zpět domů a trenéra hřálo u srdce, že se soustředění vydařilo. „Všichni kluci to zvládli a splnili, to co jsem chtěl. Kdo tam byl, tak do sebe fyzičku určitě dostal. Co se v nadmořské výšce naběhá, tak je to potom v zápasech znát,“doufá trenér.

Martina Bártu nerozhodili ani silné mrazy, které dorazili i do Středních Čech. „Kluci si zvykli, takže je to nerozhází a normálně budeme trénovat,“ má jasno kouč.

V sobotu hraje Benešov v 11 hodin na hřišti třetiligového Písku.