Béčko Benešova dostalo dva góly do kopce

Pyšely – V sobotním dopoledni 23. kola fotbalové I. A třídy chtělo béčko Benešova proti Zásmukám potvrdit v Pyšelích výhru na hřišti druhého Nymburka. To se mu ale nepovedlo a překvapivě do „kopce“ inkasovalo po dvou a půl letech dvě branky.

30.4.2011

Ilustrační fotoFoto: Foto: Jan Voráček

Benešov B – Zásmuky 1:2

Benešovské béčko vlétlo do zápasu jako uragán a ve 2. minutě Benák otevřel skóre, když po centru do vápna uklidil míč hlavou pohotově do sítě. Poté se hra uklidnila a šancí bylo poskrovnu. Na domácí straně Voráček a Podhorský pálili přes celou bránu vedle, Zásmuky zahrozily střelou z otočky po závaru, také mimo brankové tyče. V závěru poločasu měl obrovskou šanci benešovský Moravec, ale sólo zakončil slabou střelou do gólmana.

Po přestávce hráli domácí z kopce, ale hra jim šla překvapivě taky z kopce. Začali kazit a hlavně pravá strana hořela, čehož hosté náležitě využili. První střela po úniku skončila těsně vedle, ale podruhé již záložník nestřílel a nabídl míč jak na podnose útočníkovi, který z malého vápna v 53. minutě vyrovnal. To nebylo vše. Ve 72. minutě chybovala stoperská dvojice a útočník Zásmuk přeloboval vyběhnuvšího Tlamichu – 1:2. O chvíli později hosté napálili z trestného kopu tyč. A tak když Moravec v 88. minutě netrefil poloodkrytou bránu, skončil zápas výhrou Zásmuk. Domácí tak poprvé za dva roky dostali více jak jeden gól do kopce.

Trenér benešovského béčka Miloslav Brožek viděl zápas rozdílných poločasů. „První jsme hráli poměrně dobře a dostali se do vedení. Ve druhém jsme ale ustoupili od naší hry, nepodařilo se nám udržet kvalitu z prvního poločasu a předešlých zápasů, nabídli jsme soupeři naší pasivitou, aby se dostal do hry a on toho využil. Na druhou stranu bych chtěl vyzdvihnout kvality Zásmuk, které hrály dobře a za druhý poločas si vítězství zasloužily.“

Branka Benešova: 2. Benák. Rozhodčí: Miroslav Vlk. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

SK Benešov B: Tlamicha – Fuksa, Hanousek, Kondáš, Přibyl – J. Páv, P. Štěpán, M. Podhorský (46. Šmejkal), Moravec – Voráček (46. Petlička), Benák (68. Braný).