SK Benešov –Zličín 2:1

Osmdesát minut zápasu měl Benešov převahu, šancí na gól nespočet a přesto v závěru bránil hubené vítězství. Potvrdilo se, že zápasy s papírově slabším soupeřem Benešovu nesedí. Zličín dosud vstřelil v soutěži pouhé tři góly a nezískal žádný bod. Pro domácí tým, který se pohybuje na čelných místech tabulky neměl tedy být překážko.Opak byl však pravdou.

Benešov začal zápas náporem a první nebezpečnou střelu vyslal směrem na hostující bránu ve 4. minutě Havlíček. V 9. minutě po benešovském rohu vykopával balón z brankové čáry zličínský obránce. V té samé minutě proletěl Petličkův volej těsně nad břevnem hostujícího brankáře. Hned nato prošel zličínskou obranou Štěpán a hosté mohli děkovat svému brankáři, že je podržel. Ve 12. minutě se trochu se štěstím dostal do palebné pozice domácí Petlička, ale netrefil bránu. V další minutě mířil Havlíček po domácím rohu hlavou těsně k tyči, ale zličínský brankář jeho ránu chytil. Hosté se dostali před domácí bránu poprvé ve 21. minutě a hned udeřili. Na dlouhý centr si u pravé tyče naskočil Redzič a nachytal Capoucha na švestkách - 0:1. Domácí přidali na obrátkách a ve 29. minutě trefil nádherným volejem ze 25 metrů Šefrna břevno. Zasloužené vyrovnání přišlo ve 36. minutě. Po zblokované Turkově střele se míč odrazil k Petličkovi a ten s přehledem srovnal skóre na 1:1. Za tři minuty už domácí vedli 2:1. Nejlepší hráč na hřišti Ondra Štěpán si pohrál se dvěma obránci a přihrávkou před bránu vybídnul ke skórování Turka. Štěpán mohl do poločasu ještě skóre navýšit, ale jeho střelu z přímého kopu do šibenice stačil zličínský brankář vyrazit.

I v úvodu druhé půle pokračoval Benešov v nátlakové hře. Nejprve po akci Štěpána vytlačil Šefrnovu ránu na roh soupeřův brankář Schopf. Z dalšího rohu v 55. minutě hlavičkoval těsně vedle brány Hrubý. Hosté se vydali ke zteči v 68. minutě a orazítkovali pravou tyč Capouchovy brány. Pak na druhé straně nabil Štěpán střídajícímu Veinlichovi, a ten „z první“ mířil těsně vedle brány. V závěru zápasu se zdálo, že hosté mají více sil. V posledních deseti minutách si vynutili územní převahu a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Nakonec se tak nestalo a tři body zůstaly doma.

„Věděli jsme, že proti papírově slabšímu soupeři se těžko hraje. Zličín přijel se zahuštěnou obranou, přesto jsme chtěli rychle dát gól, ale do 20 minuty jsme tři vyložené šance neproměnili. Soupeř nás po ojedinělé akci, centru a zakončení nohou potrestal. Naštěstí se nám podařil stav do poločasu otočit. Ve druhé půli jsme si vytvořili další šance, třetí gól, po kterém by asi hosté opadli, jsme ale nevstřelili. Naopak nás Zličín málem potrestal, když z dálky trefil tyč. První půle byla z naší strany dobrá, druhá špatná. Byli jsme pasivní, nechali soupeře hrát, koledovali si o vyrovnání a možná i otočení stavu. S výsledkem jsem spokojen, ale s hrou ne, i když i takové zápasy jsou, “ oddech si po utkání asistent trenéra Benešova Martin Bárta.

Branky: Petlička, Turek - Redzič. Rozhodčí: Vaňkát. ŽK: Turek - Redzič, Háša. Diváci: 210. Poločas: 2:1.

SK Benešov: Capouch – Hrubý, Chomát, Braný (86. Křivohlavý) – Žák, Kučaba, Havlíček (89. Šmejkal), Šefrna, O. Štěpán – Petlička (70. Veinlich), Turek.