SK Benešov – Třeboň 0:0

Úvodní minuty zápasu byly oboustranně opatrné a tak na první vzruch před brankou si museli diváci počkat do 8. minuty. To oblehli domácí hráči třeboňské pokutového území, ale jak střely Zoubka či Čápa brankáře neohrozily. Hosté o sobě dali vědět ve 13. minutě Procházkou, který po pěkné akci střelou z úhlu vyprášil rukavice brankáře Capoucha. Ve 26. minutě se odhodlal k samostatné akci Štěpán a střelou z hranice vápna hodně vystrašil brankáře Skálu v třeboňské bráně. Dvě minuty nato musel Capouch vytáhnout na roh křížnou střelu hostujícího Svobody. Ihned z protiútoku se probil do pokutového území Bubeník, přehodil vybíhajícího brankáře, avšak hostující obránce stačil balón uklidit na roh. Vzápětí měl „tutovku“ benešovský Žák. Šel sám na brankáře, ale šance se zaleknul a přihrál míč na kopačky protihráči. Žák si ještě ve 34. minutě šikovně naskočil na hlavičku po centru z přímého kopu, ale mířil nad bránu.

Druhý poločas se hrál většinou na jednu bránu – tu třeboňskou. Tři minuty po zahájení nedokázal po domácím rohu nikdo dotlačit balón do sítě. Míč se na malém vápně odrážel od hráče k hráči tak dlouho, až je hosté uklidili do bezpečí. V 52. minutě pálil přímého kopu Doseděl těsně nad bránu Skály. V 73. minutě, po rychlé akci Turka se Štěpánem, střílel v pádu Doležal hlavou těsně vedle pravého horního vinglu. To byla akce, které zatleskalo i málo početné publikum. Benešov měl ve druhém poločase soustavný tlak, jehož výsledkem byl počet narůstajících rohů a přímých kopů. Jenže bez gólového efektu. Tak tomu bylo i v 84. minutě, kdy Dosedělovu dobrou střelu z přímého kopu vytáhnul s námahou nad břevno své brány třeboňský brankář Skála.

„Měli jsme herní převahu, ale bohužel jsme z vypracovaných šancí nevstřelili branku, což nás stojí dva body. Můžeme hrát sebelíp, ale pokud nevstřelíme branku, nemůžeme vyhrát. To je jediné, co klukům vytknu. Jinak mě nezklamali hrou a co jsme si řekli v kabině, to na hřišti dělali. Herní projev byl dobrý, přístup k utkání, nasazení, vůle po vítězství, tlak a snaha do poslední minuty utkání rozhodnout, tam bylo. Myslel jsem si, že se prosadíme ze standardních situací, ale skákalo nám to na brankové čáře a nikdo nebyl schopen míč do branky dotlačit. Soupeři jsme vymazali kapitána Pintéra ze hry a náznaky šancí obrana uhasila. Je to škoda, že jsme ztratili body. V Kunicích jsme si vypracovali dvě šance a obě proměnili, tady jsme si jich vypracovali pět a nedali ani jednu,“ smutnil po zápase trenér Benešova Jaroslav Tesař.

Rozhodčí: Dobrý – Fišer, Váňa. ŽK: Pintér, Příhoda (oba T). Diváci: 130.

SK Benešov: Capouch – Chomát, Žák, Doseděl, Křivohlavý – Bubeník, Zoubek, Doležal (85. Havlíček), Štěpán – Čáp, Turek.

JAN KLIMOVIČ