Benešov – Libuš 1:1

V prvním poločase se hrálo téměř bez šancí, když se domácí nemohli dostat kvůli hostujícímu napadání do kloudné akce. Jedinou příležitost měl Benešov po trestném kopu, ale Večerovu hlavičku vykopli hosté z brankové čáry.

Ihned po přestávce udeřila Libuš, když v 53. minutě hlavičkoval hráč po rohu sítě. Domácí branka nakopla, zvýšili aktivitu, Veselý nejprve dvakrát z dobrých pozic nepřekonal brankáře. To se povedlo až v 66. minutě Doležalovi po trestném kopu ze strany. V závěru se domácí tlačili za výhrou, ale dva nadějné centry O. Štěpána do sítě nikdo nedotlačil.

„Libuš mě překvapila svým výkonem. Na to, že hraje přebor, hrála bojovný, běhavý, agresivní fotbal, který nám v prvním poločase dělal problémy. Akce nám hned v zárodku zastavoval, takže jsme se za půli dostali jen do jedné šance, kdy nám hosté vykopli míč po rohu z branky. Od 60. minuty jsme začali přebírat iniciativu, hosté začali odcházet fyzicky, dostávali jsme se více do hry, kombinací a šancí, které jsme nevyužili,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Benešova Martin Bárta.

V sestavě se objevilo nové jméno Michal Kučaba. „Je to kluk z dorostu Bohemky a máme ho u nás na týdenní zkoušku. Sehrál s námi zápas a v sobotu bude hrát za dorost. Je to útočník nebo záložník. Pokud by se líbil trenérům dorostu, tak by jaro asi sehrál v dorostu,“ odtajnil Martin Bárta.

Branka Benešova: 66. Doležal. Rozhodčí: Garaja. Poločas: 0:0.

SK Benešov – 1. poločas: Capouch – Křivohlavý, Žák, Doseděl, Večera – Bubeník, Braný, Kučaba, O. Štěpán – Prikner, Čáp.

SK Benešov – 2. poločas: Soukup – Bubeník, Žák, Chomát, Zoubek – Knotek, Doležal, Šmejkal, O. Štěpán – Turek, Veselý.

V neděli 21. února sehraje Benešov od 10 hodin zápas v Kolíně (krajský přebor).