SK Benešov – Milevsko 2:1


V prvním poločase byl Benešov výrazně lepší, vypracoval si šance a dvě proměnil. V 18. minutě neudržel brankář střelu Turka a Žák pohodlně skóroval a ve 39. minutě přidal Turek po samostatné akci druhý gól. Další šance Turka, Doseděla, Žáka a centry Štěpána zůstaly nevyužity.

Po přestávce se karty obrátily, Milevsko tlačilo a Benešov se bránil. Přesto mohli domácí zvýšit, ale Žák s Veselým akci sami na brankáře lehkomyslně zahodili, což se Benešovu málem stalo osudným. V 59. minutě ještě Sokolt střelou z malého vápna napálil obránce, ale v 69. minutě se již Málek po centru Kosobuta nemýlil. V závěru hrál Benešov v křeči, přesto výhru uhájil.


„Chtěli jsme soupeře přehrát kombinačně, což se nám v první půli dařilo a mino dvou gólů jsme ještě několik dalších možností neproměnili. Hosté se kromě jednoho brejku a standardky se k nám nedostali. Na začátku druhé půle jsme nedali velkou šanci. Poté jsme odešli a čekali, kdy dostaneme branku. Ta přišla a v závěru to již byla z naší strany křeč, ale výhru jsme nakonec uhájili,“ oddechl si sportovní ředitel Benešova Ladislav Fiala.


Branky: 18. Žák, 39. Turek – 69. Málek. Rozhodčí: Svatík. ŽK: Havlíček, Štěpán – Vavřina, Kuchař. Diváci: 365. Poločas: 2:0.

SK Benešov: Capouch - Křivohlavý, Chomát, Doseděl, Šindelář – Žák, Veselý (76. Večera), Hanousek (46. Havlíček), Štěpán - Turek (56. Braný), Stoszek.