Vysočina Jihlava B – SK Benešov 4 : 2

Do vedení 1:0 poslal Jihlavu možná nejlepší benešovský hráč na hřišti Doseděl, kterému se po malém nedorozumění s Capouchem odrazil balón od těla do vlastní sítě. Vzápětí nechala hostující obrana v domnění ofsajdu za sebou jihlavského Čermáka, který po úniku překonal Capoucha - 2:0. Až do této doby se hrálo převážně mezi velkými vápny a největší šanci měli ve 4. minutě hosté, když Turek využil nedorozumění soupeřovy obrany a po jeho přihrávce trefil z úhlu Štěpán boční síť jihlavské brány. Snížit na 2:1 se podařilo ve 39. minutě Čápovi, který dorazil do brány balón odražený od tyče po Žákově hlavičce. Minutu před koncem poločasu zahrával domácí Čermák přímý kop a míč s pomocí větru skončil pod břevnem Capouchovy brány - 3:1.


Po přestávce diktovali tempo hry hosté a vytvořili si i pár nadějných možností k zakončení. Využili však pouze jedinou v 54. minutě, když po rohovém kopu Bárty snížil Havlíček na 3:2. Další dvě velice dobré příležitosti spálil Žák. Zejména ta z 80. minutě po gólu doslova volala, když po sóle na brankáře minul bránu. To však už bylo za stavu 4:2, který platil od 71. minuty, ve které Benešovští zbytečnou a složitou kombinací uprostřed hřiště nabídli domácím autové vhazování a poté včas nepokryli volného hráče, jenž po úniku zvýšil na konečných 4:2.


"Ve vyrovnaném zápase jsme nedokázali proměnit vyložené šance a po hrubých chybách jsme inkasovali. Soupeř nás nepřehrál, byl však v koncovce jistější a navíc využil našich chyb," zhodnotil zápas sportovní ředitel SK Benešov Ladislav Fiala a rád by v nejbližší době přivítal do svých řad kvalitního útočníka.


Branky Benešova: 39. Čáp. 54. Havlíček. Poločas: 3:1.


SK Benešov: Capouch (70. Fillip)- Křivohlavý (46. Braný), Chomát, Doseděl, Šindelář - Žák, Havlíček, Bárta (65. O. Páv), Štěpán - Čáp (55. Bubeník),Turek (60.Hanousek).

Další přípravný zápas sehraje SK Benešov v neděli 22. února, kdy přivítá na své umělé trávě od 15 hodin Králův Dvůr (ČFL).


JAN KLIMOVIČ