SK Benešov – Tachov 2:3

Úvod vyšel Benešovu. Hlavičky Žáka a Hanouska ještě brankou neskončily, ale Turek po centru Žáka již zamířil přesně. Autor gólu měl o chvíli později další branku na kopačce, ale z malého vápna po centru Štěpána ho vychytal reflexivně brankář Makó. Hosté se rozjížděli pomalu, přesto rychlonozí útočníci dělali domácím problémy. S lobem a trestným kopem Malého i se střelou Rulfa si ještě Kunc poradil. Ve 40. minutě ho již po rohu překonal hlavou kapitán Čížek, i když se benešovský gólman dožadoval odpískání faulu. V nastavení poločasu se řítil Rulf sám na Kunce, ale ten míč vyrazil na roh. Hosty také potkala nepříjemnost ve zranění Viterny, který si po pádu na zem zlomil ruku a musela pro něj přijet sanitka. Na domácí straně museli pro zranění vystřídat Pecinovský a Bárta.

Ihned po přestávce rozhodl Tachov o své výhře. Nekoncentrovanou obranu Benešova potrestali z šestnáctky Machač a po dloubáčku Malého skluzem Čížek. Poté začal hrát Benešov vabank, který přinesl šance Turka (tyč), Štěpánův trestný kop nad a Prikner a Žák neprotlačili do sítě centr Křivohlavého. Hosté podnikali nebezpečné brejky, které však gólově nezakončili. V 89. minutě Žák po centru Turka snížil, ale na vyrovnání domácím nezbyl čas.

„Nepodařilo se nám potvrdit body z Admiry. Po opatrném začátku jsme měli optickou převahu, vstřelili gól a mohli ještě zvýšit Turkem. Soupeř v závěru poločasu po lacino po rohu vyrovnal. Navíc nám dvě vynucené střídání narušily hru. Na začátku druhého poločasu potrestali hosté dvě naše chyby. Pak už jsme těžko hledali sílu na zkorigování, i když šance jsme měli, ale to hosté také. Kontaktní gól jsme dali pozdě. Je to škoda, alespoň bod jsme měli uhrát,“ byl smutný po utkání kouč Benešova Ladislav Fiala.

Branky: 25. Turek, 89. Žák – 40., 58. Čížek, 49. Machač. Rozhodčí: Šob. ŽK: Kunc, Bárta – Makó. Diváci: 265. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Kunc - Pecinovský (34. Braný), Holub, Křivohlavý – Žák, Chomát, Hanousek (73. Prikner), Bárta (44. Havlín), Štěpán – Turek, Čáp.