Zápy – SK Benešov 3:3

Hrál se kvalitní zápas, ve kterém tahali hosté za delší konec, ale Zápy vždy stačily třikrát srovnat. Hosty dostal do vedení Veinlich po akci Turka, který ještě následně trefil břevno. Domácí po dvaceti minutách vyrovnali krásnou střelou z dvaceti metrů, když hosté chybovali po vlastním autu. Do konce poločasu byli Zápy lepší, zlobily z rychlých brejků po stranách a nastřelily tyč.

„Dvacet minut jsme byli lepší, hráli jsme dobře fotbalově. Po vyrovnávajícím gólu jsme vypadli z rytmu a do konce poločasu hrál soupeř a místy byl lepší,“ dodal k prvnímu dějství zastupující trenér Benešova Miloslav Brožek.

Ve druhém poločase se nejprve trefil Turek hlavou po rohu Štěpána, aby domácí po chybě v rozehrávce Benešova vyrovnali. Přesto byli hosté lepší a Turek je potřetí dostal do vedení, jenže domácí opět srovnali.

V 85. minutě čistě vypíchl Martin Prikner míč, padnul na rameno, rozhodčí ale odpískal jeho faul a soupeř z následného trestného kopu, když odražený míč napálil Slunečko z voleje od tyče do branky,“ popsal Brožek gól na 3:3 a dodal ke zraněnému Priknerovi: „Má vykloubené rameno a tak tři neděle nám bude chybět, což mě velmi mrzí.“

V závěru ještě osamoceného Turka vychytal Pařízek.

„Nastoupili jsme proti zkušenému soupeři, který má ve svém středu bývalé ligové hráče Pařízka a Mikulandu a dále například Slunečka a našeho bývalého hráče Šefrnu. Přesto jsme při trošku lepším finálním řešení mohli soupeři vstřelit více branek. Soupeř hrál na brejky a po získání míče sprintovali krajní záložníci dopředu do přečíslení. Posléze jsme to přečetli a ve druhém poločase jsme byli lepší,“ pochválil tým Brožek a dodal: „Žák nenastoupil, aby se nezranil před odletem na univerziádu, ale Bredler ho dobře zastoupil. Pro tým, který hrál v jiném rozestavění to byla vydařená generálka.“

Branky Benešova: Turek 2, Veinlich. Poločas: 1:1.

SK Benešov: Capouch (46. Stareček) – Zoubek, Bredler, Hrubý, Večera – Němec, Prikner (46. Vrňák), Havlíček, O. Štěpán (75. Prikner) – Veinlich, Turek.