Benešov – American University 42:76 (11:19, 14:15, 10:19, 7:23)

Domácí borci nastupovali do utkání po čtyřech trénincích, což bylo znát hlavně při střelbě, když míče nechtěli padat obroučkou. Americkým hráčům se také moc v útoku nedařilo, a když obrany fungovaly poměrně dobře, byl stav v poločase chudý na body – 25:34.

Po změně stran již hosté zabrali a zvítězili poměrně vysokým rozdílem, když domácí za celý zápas dali pouhých 42 bodů. „Co jsem v Benešově, tak jsme tak málo bodů ještě nedali. Podobný zápas jsme hráli před dvěma lety, kdy jsem tady začínal, také s americkým týmem, který byl ještě atletičtější,“ hlásil trenér Benešova Tomáš Grepl.

V benešovském týmu vstřelil nejvíce bodů kapitán Jakub Malý (13), u hostů byl nejlepším střelcem hráč černé pleti a autor 17 bodů, Troy Brewer.

„Jsme rádi, že jsme si s americkým týmem mohli zahrát. Každá taková zkušenost je dobrá, přestože to byl na začátek sezony hodně těžký soupeř. Věděli jsme, že to z naší strany nebude žádný šlágr, ale pozitivní je, že jsou po zápase všichni hráči, kteří odmakali zápas naplno, zdraví,“ oddechl si Grepl a dodal k utkání: „Obrana nebyla zase tak špatná, přestože zatím nemáme moc odtrénováno a hráči více méně od konce sezony nic nedělali. Horší věc, kterou jsme ale očekávali, byla útočná část, protože 42 bodů za zápas, je docela trapných. Hráči ale nedrželi od konce sezony míč v ruce, což se muselo projevit. Navíc obrana amerického týmu byla dobrá a všech patnáct hráčů šlapalo od začátku do konce naplno.

Trenér také poděkoval lidem, kteří dorazili do hlediště. „Jsme rádi, že přišlo hodně diváků, tolik jich v sezoně nechodí. Takže doufáme, že taková návštěva přijde i během sezony,“ věří a prosí zároveň.