Převládají u Vás po sezoně smíšené pocity z třetího místa, když jste po podzimu vedli tabulku?

Smíšené pocity mám jen někdy, protože vím, že se daly dva zápasy na Bohemce a v Rokycanech zvládnout, jenže my jsme tam vybouchli. Na druhou stranu to dokážu pochopit, tak silné mužstvo neměl v soutěži nikdo. Postupující Měcholupy a Strakonice si dokázaly pomoci, protože jsou farmami ligových celků. Čtrnáctičlenný kádr hrál na co měl, i když hlavní tlak mužstvo neuneslo, výpadek v sezoně ale přijde vždycky. Ve 20. kole jsme ale z prvních šesti týmů byli jediní, kteří nebyli farmou nebo béčkem, takže mužstvo určitě kvalitu má.

Proč se hráčům nedařilo tolik na jaře jako na podzim?

Na podzim jsme od třetího kola udělali šňůru osmi vítězných zápasů, mužstvo bylo nakopnuté a podzim dohrálo výborně, s jedním výpadkem v Milevsku. Jaro ovlivnily dva velké faktory – neproměňování šancí, a to si mužstvo, které chce jít nahoru, nemůže dovolit a naopak musí vytěžit z minima maximum. Na hru mužstva, ale hlavně dolehlo  zranění tvořivého, konstrukčního záložníka Petra Havlíčka, který se na tréninku zranil a jedenáct kol nám chyběl.

Nešla za Havlíčka najít adekvátní náhrada?

Zkoušeli jsme různé alternativy, třeba se dvěma defenzivními záložníky, ale nic nebylo ideální.

Na podzim vše fungovalo, jak má, ale na jaře to skřípalo. Kdo měl největší pokles formy?

Bylo to jako na houpačce. Chvilku to nešlo Ondrovi Štěpánovi, Pavlovi Chomátovi, svoje chvilky si vybral i brankář Pavel Capouch  a další. Furt se to střídalo. Do toho neproměněné šance od útočníků a tak přišel logický trest. Mužstvo ale prokázalo morální sílu a jsem přesvědčený, že si pokles formy potřebovalo odbýt, ale ten vždy přišel v nepravou chvíli s mužstvy, se kterými jsme nesměli ztrácet.

Do mužstva jste na jaře zabudoval nováčky Komárka, Ondřeje Páva a Večeru. Jak se Vám líbily jejich výkony?

Olda Komárek je mladý, bojovný kluk a svoje si odehrál. Občas dělá chyby po taktické stránce, ale to se dá odbourat. Marek Večera dostal šanci, které se chopil celkem slušně. Ondra Páv odjezdil zimní přípravě a na jaře na tom byl dobře silově a fyzicky a o tom, že je gólový jsem věděl.

Rozloučili jste se s Romanem Křivohlavým. Budou ještě nějaké změny v kádru?

Na 99 procent skončí Petr Havlíček, který od nové sezony povede sparťanskou šestnáctku a nebude časově stíhat trénovat. Mám vytipovaného podobného hráče, který je ze stejné soutěže, ale kopal i výš, ale uvidíme jestli se dohodneme.

Na jaře podával velmi dobré výkony Dominik Němec. Nelanaří ho někdo z vyšších soutěží?

Zájem o něj byl, ale přislíbil nám, že v Benešově ještě sezony zůstane. Je rychlý, ale neproměňuje řadu šancí, kdyby dal padesát procent, tak už v Benešově není.

Budete chtít doplnit v létě kádr?

Jsem omezený počtem hráčů, které mi výbor z ekonomických důvodů dovolil, a to je 15 hráčů plus dva gólmany. Zkusím si vzít do přípravy kluky z béčka Kondáše a Petra Štěpána a vrátil se nám v závěru sezony Martin Prikner.

Mohlo by se stát, že budete hrát ČFL. Měl by jste na to kádr?

Byl by jí schopen hrát, ale jaké úrovni. Pokud bychom chtěli být konkurence schopní, musel by se kádr zkvalitnit a okysličit hráči odjinud. Do ČFL nepotřebujete experimentovat s dorostenci, musíte mít hotové hráče, do kterých se musí investovat. Já bych to nikam nehnal, hrál ještě rok divizi a počkal, jestli se nezlepší ekonomická situace v klubu. Navíc bych chtěl vykopat ČFL z prvního místa v divizi, to lepší pocit.

Myslíte si, že Horní Měcholupy a Strakonice postoupily do ČFL zaslouženě?

Horní Měcholupy postoupily zaslouženě. Od začátku byly v tabulce nahoře, navíc měly velkou podporu z Viktorky Žižkov. Strakonice ale po podzimu nebyly hodny, aby postoupily, jak postoupily. Po čtvrtém kole na jaře to začaly honit s hráči Českých Budějovic a nastupovali za ně i zkušení ligisté Riegl, Otepka, Hudson, Sandro, Novák, Brezinský a další. Jen u nás nastoupilo jedenáct lidí, kteří byli den předtím na soupisce v lize na Spartě. Vždyť třeba Otepka hrál v jeho letech v sobotu a v neděli, což není hodno této soutěži.

Chtěl by jste ještě něco vzkázat fanouškům?

Chtěl bych jim jménem mužstva poděkovat, že byly pro nás dvanáctým hráčem. Věřím, že nám zachovají přízeň a budou povzbuzovat aspoň v takovém počtu jako v posledním zápase s Táborskem, kde udělali výbornou kulisu, což se nám líbilo.

Kdy začínáte přípravu na novou sezonu?

Začínáme v pondělí 9. července. Po modelovém utkání s béčkem budeme hrát s Pískem, Kunicemi, U 21 Bohemians 1905 a odehrajeme i kolo Českého poháru. Chceme dobře potrénovat, složit pořádně mužstvo, protože nás čeká těžká sezona.