Karla Veseckého nahradil ambiciózní trenér z Kladna Zdeněk Hašek. Navíc u béčka, které hraje I. A třídu nahradí dosavadního trenéra Jaroslava Machka bývalý kormidelník Kácova Milan Knížek.
Výkonný výbor na svém jednání vybral oba trenéry na základě konkurzu. „Věříme, že změny na trenérských postech přinesou nový herní a hráčský impulz v nové sezoně,“ věří členové výkonného výboru.
Divizní FC Graffin Vlašim dovedl do České fotbalové ligy v pozici trenéra Karel Vesecký. Ani to mu však nepomohlo, k dalšímu pokračování u mužstva. Roční smlouva mu vypršela a nová nebyla obnovena. „Pokud děláte konkurz na trenéra, tak chcete logicky kouče vyměnit,“ věděl Vesecký, že jeho dny jsou zřejmě sečteny.
„Během sezony jsem několikrát chtěl skončit sám a díky zdravotním problémům jsem zvažoval, jestli má smysl pokračovat dál. Pak jsem si řekl, že dokončím jaro a chtěl jsem aby se postoupilo. To se mi podařilo,“ byl Karel Vesecký spokojený se svým působením ve Vlašimi.
Většina trenérů by cítila zášť, že jim nebyla obnovena při postupu smlouva, ale bývalý trenér je v klidu. „Nejsem vůbec uražený a nemám se za co stydět. Ve Vlašimi jsem byl dvakrát a dvakrát postoupil. Myslím si, že jsem svoji práci odvedl a na postupu mám padesátiprocentní úspěch. Za celý rok jsem nevynechal ani jeden trénink, takže si rád odpočinu,“ odchází Vesecký s pocitem dobře odvedené práce.
Nový trenér mužstva z pod Blaníka osmatřicetiletý Zdeněk Hašek naposledy koučoval divizní béčko Kladna a kolují o něm zprávy, že se fotbalisté Vlašimi mají od 4. července na co, těšit. Jde prý o ambiciózního kouče s tvrdým, ale férovým přístupem ke svým svěřencům.
„Nabídka Vlašimi přišla v době, kdy jsem již desátý rok trénoval na Kladně a druhý rok vedl divizní B mužstvo. Je to šance posunout se v trenérské kariéře výše. Vlašim je ambiciózní nováček, který se chce ve třetí lize stabilizovat, takže obojí chci spojit dohromady,“ ukázal Zdeněk Hašek, proč vzal nabídku z pod Blaníka.
Hráčský kádr ve Vlašimi byl dostačující na divizi, ale ČFL si žádá zkvalitnění mužsva. „S manažerem Kuklíkem jsme domlouvali tréninkový plán a vhodné doplnění mužstva. Do přípravy chci, aby naskočili všichni hráči, kteří postup vykopali. Pak se uvidí, jestli jsou schopni se přeorientovat na úroveň třetí ligy, která není o jeden, ale o dva stupínky výše než divize. Z osmnácti mužstev je čtrnáct skoro profesionálních a to si musí uvědomit jak hráči, diváci, tak všichni okolo vlašimského fotbalu,“ zvedá varovný prst nový trenér.
Na základu mužstva, které vykopalo ČFL chce Zdeněk Hašek stavět. „Jsem náročný trenér a chci mužstvo dobře připravit. Záleží na hráčích, jak budou pracovně vytíženi a jak budou moci trénovat. Pokud to nepůjde, budeme se muset ohlédnout po jiných,“ dodává, že hráči nebudou mít situaci jednoduchou.
Většinou si každý trenér přivede nějaké svoje „koně“, kteří by měli mužstvu pomoci. „Máme vytipované čtyři hráče, kteří nastoupí ihned do přípravy,“ odtajnil trenér, zatím bez jmen, nováčky v mužstvu.
Pro okres Benešov a vlašimské fotbalisty se jedná o neznámého kouče. Ne pro obránce Jiřího Veselého, kterého Zdeněk Hašek trénoval na Kladně. “S Jirkou jsem konzultoval některé věci. Hráče, zázemí i jak to ve Vlašimi probíhá jsem detailně znal, ještě před tím, než jsem se s manažerem Kuklíkem a šéfem klubu panem Jirušem mluvil,“ odtajnil Hašek, u koho sbíral informace.
Vlašimští začínají přípravu 4. července seznamovacím tréninkem. Poté od 5. do 8. července mají první tréninkový blok. Druhé soustředění budou mít od čtvrtka 12. července do neděle 15. července zakončené turnajem v Havlíčkově Brodě. První přípravný zápas odehrají ve středu 11. července Na Lukách od 17 hodin proti divizní Marile Votice.