Po dvou po sobě jdoucích porážkách zajížděli druholigoví futsalisté Arsenalu Benešov na palubovku Kmochův Odkaz Praha s odhodláním bodovat naplno.

KMOCHŮV ODKAZ PR. 4
ARSENAL BENEŠOV 6


Po oboustranně opatrném začátku se jako první do gólových příležitostí dostali hráči Arsenalu, ale domácí brankář při šancích Žáčka a Kiliána čaroval. A tak se paradoxně z vedení radovali v 5. minutě futsalisté pražského týmu, když zbytečnou ztrátu míče potrestal neomylně Hlaváč. „Kmoši“ se ale ze svého vedení neradovali dlouho. V 9. minutě dostihl kanonýr Žáček zdánlivě dlouhou přihrávku Bárty a okolo překvapeného brankáře srovnal na 1:1. Domácí našli odpověď hned v následující minutě, hráči Arsenalu opět chybovali v přechodu do útoku a nikým nekrytý Kmoch poslal Kmochův Odkaz opět do vedení – 2:1. Dovést poločas k vítěznému konci ale nebylo pražským borcům souzeno. V 17. minutě po nacvičeném signálu z rohu putoval míč od Žáčka k Brunclíkovi, který naznačil střelu a vzápětí uvolnil zcela volného Bártu, a ten stanovil poločasovou remízu 2:2.


Po přestávce začali lépe hráči Kmochova odkazu. Hned ve 21. minutě se nechali Benešovští zaskočit dlouhým výhozem brankáře a Hlaváč svou druhou brankou opět převážil misky vah na domácí stranu – 3:2. I na tuto branku Arsenal bleskově odpověděl. Bárta z brankové čáry přihrál pod sebe a pro Brunclíka nebylo problémem vyrovnat na 3:3. Za nerozhodného stavu jakoby domácím začaly docházet síly a ač byli od počátku pohyblivějším týmem, otěže zápasu přebrali do rukou hráči Arsenalu. Ve 33. minutě se opět skvělou přihrávkou blýskl Bárta a důrazný Žáček nadvakrát poprvé poslal hosty do vedení – 3:4. Když se domácím tři minuty před koncem podařilo se štěstím vyrovnat, zdálo se, že utkání spěje k dělbě bodů. Jenže rozjetý Arsenal šel tvrdě za vítězstvím. Ve 38. minutě se skvěle uvolnil u postranní čáry Bárta a jeho přihrávku na zadní tyč nekompromisně „uklidil“ do sítě Pavlík – 4:5. Domácí otevřeli hru a ránu z milosti jim o minutu později zasadil Janda po přihrávce Žáčka – 4:6. Benešovští hráči v závěru vítězství s přehledem uhlídali a připsali si po zásluze letošní první druholigové body.


Otto Kovář, trenér Arsenalu Benešov

„Ve vyrovnaném zápase byli domácí v začátku aktivnější a po celý první poločas, a vesměs i druhý, jsme skóre dotahovali. V závěru soupeř odpadl fyzicky, což jsme dokázali využít a vítězství strhnout zaslouženě na svou stranu.“

 

Branky: 5. a 21. Hlaváč , 10. Kmoch, 37. Vilčko – 9. a 33. Žáček, 17. Bárta, 29. Brunclík, 38. Pavlík, 39. Janda. ŽK: Komorník – Hampešt. Rozhodčí: Janeček, Gryc. Diváků: 100. Poločas: 2:2
Arsenal Benešov: Kondrát – Brunclík, Janda, Pavlík, Hampešt – Žáček, Bárta, Kilián, Rybka
Ivan Suchomel