Arsenal Benešov - Teplice B 6:5

Slušně zaplněná hala viděla rychlý futsal s 11 góly, drama až do konce a nakonec těsné vítězství Arsenalu. Hosté sehráli zcela vyrovnanou partii a nakonec do poslední chvíle bojovali o remízu. Oba celky se postupně rozehrávaly, hosté dvakrát do přestávky srovnali stav, ale do šaten nakonec odešli domácí s těsným vedením. Náskok si domácí udržovali i po změně stran, hosté stihli vždy kontrovat jen kontaktní brankou. Tu poslední vstřelili při závěrečné pětiminutové power-play. V závěru měly oba celky několik dobrých šancí, ale skóre se již nezměnilo. V posledních vteřinách stálo štěstí na straně domácích v podobě nastřelené tyče.

V úvodu se oba celky postupně rozehrávaly, hosté zahrozili nepřesnými střelami Žira a Záveského, domácí odpověděli střelou Šindeláře a Kiliána, které zlikvidoval gólman Račuk. K úvodní brance měli blíže hosté, ale akci Mamiyeva zastavil včasným vyběhnutím gólman Kondrát a zneškodnil i sólo Webera i nájezd Moška. V 8. minutě vyzkoušel pozornost Račuka tvrdou střelou Šindelář, ale kopal se nakonec jen roh. Až o chvilku později poslal Šindelář do zakončení Kiliána, který se protáhl kolem teplického obránce a přesnou střelou po zemi k tyči poslal Arsenal do vedení. Hosté však velice brzy odpověděli z brejku, po přečíslení domácí obrany Salákem ve spolupráci se Záveským, který obešel i Kondráta a pohodlně skóroval do prázdné branky.

Další minuty patřily opět domácím a dvakrát dal o sobě vědět Žáček. Nejprve si narazil míč s Kiliánem a angličanem vrátil Arsenalu vedení, vzápětí to samé předvedl za asistence kapitána Brunclíka a domácí vedli o dvě branky. Žáček mohl dokonat čistý hattrick, ale v další dobré pozici těsně minul teplickou branku. Chvilka nepozornosti domácího celku přinesla dva slepené góly hostů a začínalo se znova. Nejprve snížil Záveský po příhře Mamiyeva a po pár vteřinách vyrovnal Moško po spolupráci s Mukanovem. Arsenal stačil odpovědět ještě do přestávky, Žáčkovu střelu stačili hosté ještě ztečovat na roh, ale v poslední minutě první půle se vydal z obrany na výlet Šindelář, narazil si míč s Kiliánem a nekompromisně zavěsil míč pod břevno. Do přestávky stihli ještě vyzkoušet pozornost teplického gólmana Žáček a Šimáček, ale skóre se již nezměnilo.

Druhá půle začala bodlem Kiliána, ale minul branku. Hosté odpověděli českou uličkou, po které se dostal před Kondráta Záveský, ale domácí gólman ho vychytal. Z následného protiútoku Brunclík našel na brankovišti Šimáčka, a ten z otočky trefil míč od tyče do branky. Hosté však rychle zareagovali, poprvé Mamiyev ještě netrefil branku, ale čtyři minuty po přestávce vstřelil Mamiyev po příhře Záveského kontaktní branku. Další minuty patřily domácím, Šindeláře vychytal Račuk, Pavlík z dálky mířil vedle, Žáček se dostal sám před gólmana, ale ten reflexně zachránil. Recept našel až Kilián, po příhře Pavlíka, kdy chytrým bodlem nasadil Račukovi jesličky. Zvýšit vedení mohl vzápětí Pohorský, ale teplický gólman opět čaroval. Přišlo několik šancí hostů, ale většina střel končila vedle domácí branky nebo byl Kondrát pozorný. Račuk také držel stále svůj celek ve hře, zlikvidoval střely Kilána, Pavlíka a Šindeláře.

Pět minut před koncem hosté odvolali gólmana a hráli power-play, Mamiyev však střílem vedle a střelu Žira chytil Kondrát. Ve 38. minutě se hosté přeci jen dočkali snížení Moškem po závaru před Kondrátem, kterému míč vykopl z ruky - problematický gól, který nakonec rozhodčí k údivu domácích uznali.

Závěr byl dramatický, na obou stranách mohlo nastat definitivní rozhodnutí, ale branka již nepadla. Sólo Žáčka zlikvidoval Račuk, samostatný nájezd Moška zase zneškodnil Kondrát. V posledním závaru před domácí brankou trefil Moško tyč.

"Se zápasem musíme být všichni spokojeni. Od začátku hrála obě mužstva rychlý futsal, náročný na běhání, který se divákům musel rozhodně líbit. Začátek utkání se nám vydařil a poměrně snadno jsme šli do vedení 3:1. Poté nás hosté po dvou chybách obrany potrestali. Přesto jsme poločas vyhráli. Do druhého poločasu jsme trochu změnili taktiku, což se ukázalo nakonec jako správné. V hektickém závěru jsme dokázali udržet jednogólové vítězství, které si myslím, že bylo zasloužené," byl po zápase spokojený trenér Arsenalu Otto Kovář.

Branky (asistence): 9. Kilián (Šindelář), 11. Žáček (Kilián), 12. Žáček (Brunclík), 20. Šindelář (Kilián), 23. Šimáček (Brunclík), 27. Kilián (Pavlík) – 10. Záveský (Sedlák), 16. Záveský (Mamiyev), 17. Moško (Mukanov), 24. Mamiyev (Záveský), 38. Moško (Záveský). ŽK: Pavlík – Žir, Mukanou. Rozhodčí: Melničuk, Chládek. Diváci: 100. Poločas: 4:3.

Arsenal Benešov: Kondrát - Brunclík, Mrha, Pavlík, Pohorský, Kilián, Žáček, Šindelář, Šimáček.

Balticflora Teplice B: Račuk – Sedlák, Weber, Záveský, Voráček, Žir, Mukanov, Mamiyev, Jelonek, Moško.