Čechie Slaný – Arsenal Benešov 7:5

Domácí začali náporem, ale bez vyložených šancí. Naopak hosté se bodlem Žáčka z úhlu po přihrávce Pohorského dostali do vedení. Slánští pokračovali v aktivní stereotypní hře a když u se dostali na dostřel branky, Kondrát střely kryl. Dobře bránící Arsenal podnikal brejky, ale byl nedůrazný v koncovce. V závěru poločasu domácí přitlačili na pilu, z čehož pramenilo vyrovnání Poláka, který využil výhozu brankáře a dělovkou propálil Kondráta.

Ihned po přestávce ale přišla na Arsenal sprcha. Nekoncentrovaní hráči po rozehrání inkasovali od posily Slaného z Kladna Fitka, ten se dělovkou z 12 metrů trefil do šibenice. Vzápětí Mrština po kombinaci zblízka upravil na 3:1. Hosté sice o chvíli později snížili Truhelkou po přečíslení a přihrávce Kiliána. Jenže aktivnější domácí Zimou po kombinaci a střelou Fitka z úhlu z devíti metrů, zvýšili už na 5:2. Zdálo se být rozhodnuto, z čímž se ale nechtěl smířit kapitán Arsenalu Brunclík, který z desetimetrového kopu a chybě domácích v rozehrávce a následném proměněném sóle, dostal hosty do hry – 5:4. Jenže Kozák po chybné rozehrávce Kondráta a Polák po kombinaci a střelou na zadní tyči do prázdné branky, poslal Arsenal opět do kolen. Na cenné výhře domácích nic nezměnil ani třetí gól Brunclíka po výměně míče se Žáčkem po rohovém kopu.

„Domácí nás v první půli tlačili, ale byli dost stereotypní a do šancí se moc nedostávali. Brzy jsme vedli, měli i šance, ale byli jsme nedůrazní v koncovce. Závěr poločasu nás domácí přitlačili a vyrovnali. Na začátku druhého poločasu jsme dostali dva rychlé góly a vypadalo, že se domácí chytí. Dali jsme ale kontaktní branku, měli i šance, ale domácí nás dvakrát potrestali. Opět to s námi vypadalo špatně, ale soupeř hodně fauloval, jenže jsme bohužel proměnili jen jednu penaltu. Vzápětí nás Sláva Brunclík dostal opět do hry a chtěli jsme ze zápasem ještě něco dělat. Jenže místo vyrovnání přišly dvě chyby a bylo hotovo. Za dané situace a sestavy jsme tak špatně nehráli. Myslím si, že pokud bysme byli kompletní, tak by s námi měli domácí větší práci. Pozitivním překvapením pro mě byl výkon nového hráče Honzy Pohorského,“ našel plusy v porážce asistent trenéra Arsenalu Benešov Ivan Suchomel.

Branky: 17., 36. Polák, 21., 28. Fitko, 22. Mrština, 27. Zima, 34. Kozák – 32., 33., 38. Brunclík, 3. Žáček, 23. Truhelka. Poločas: 1:1.

Arsenal Benešov: Kondrát – Mrha, Brunclík, Pohorský – Kilián, Žáček, Kumšta, Truhelka.