Slavia Liberec – Arsenal Benešov 6:6

Utkání začalo opatrně, soupeři zprvu odhadovali navzájem své možnosti, ale jako blesk z čistého nebe přišla první branka. Domácí kanonýr Houra dostal kolmici na šestku, přelstil Brunclíka a Kondrát musel poprvé lovit míč ze sítě - 1:0. Arsenal však rychlá branka nikterak nezaskočila, pozornou obranou nutil soupeře k chybám a rychlé protiútoky začaly přinášet šance. V 5. minutě neuspěl ve vyložené šanci Hrachovský, o minutu později se podobně vedlo i Pavlíkovi, domácí najednou nevěděli, co vlastně hrát, přes pružnou obranu Benešova se nedokázali prosadit a k tomu, aby se zatáhli a nechali tvořit soupeře jim chyběla trpělivost. A Arsenal toho dokázal stoprocentně využít, v 9. minutě ještě Brunclík v samostatném úniku na domácího brankáře nevyzrál, ale o minutu později našel přihrávkou na levé straně Kiliána a jeho „bodlo“ se zastavilo až v síti - 1:1. A pro Slavii bylo ještě hůř, kapitán Brunclík vzápětí rozehrál trestný kop z levé strany, na zadní tyči našel připraveného Jandu a Benešov vedl 1:2. Domácí mizérii podtrhla třetí branka, kdy si Brunclíkovu ostrou přihrávku z pravé strany srazil dezorientovaný obránce do vlastní branky. Obraz hry se nijak neměnil, ve 20. minutě navíc Brunclík s jistotou potrestal šestý faul soupeře, a tak poločasový hvizd rozhodčích byl pro domácí Slavii velkým vysvobozením.
Že nikdy není nic jasného ukázalo druhých 20 minut. Liberečtí vysokoškoláci zvýšili agresivitu, vysunuli svou obranu a hráči Arsenalu začali chybovat. Ve 25. minutě snížil Musil střelou, kterou Kondrát neudržel a domácím tato branka vlila energii do žil. Nebezpečný Houra po zbytečné chybě hostující obrany v 31. minutě vstřelil kontaktní gól a schylovalo se k dramatickému závěru. Ten definitivně odstartovala 34. minuta, kdy nejprve nikým nehlídaný Jiří Beránek vyrovnal, ale vzápětí poslal Arsenal opět do vedení Hrachovský po rozehraném trestném kopu Pavlíka - 4:5. Prakticky z další akce našel Brunclík před opuštěnou svatyní Kiliána, ten ale ze šestky mířil pouze do břevna. O mnoho lépe se vedlo dvojici Šmejkal - Janda, která přečíslení dva na jednoho sehrála až do prázdné branky a zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto - 4:6. Slavie vsadila vše na jednu kartu a odvolala brankáře. Rozhodnutí nejprve odmítl Kilián, když minul opuštěnou branku a vzápětí i Janda, který místo zakončení volil přihrávku. Trest přišel v 37. minutě, po závaru před brankou Arsenalu. Domácí Jiří Beránek tečovanou střelou snížil na 5:6. Hosté nedokázali odolat náporu Slavie a minutu před koncem domácím vystřelil alespoň bod svou třetí brankou opět Houra.

„Věděli jsme, že utkání v liberecké hale bude těžké, přesto jsme domácí v první půli do ničeho nepustili a vedli jsme o tři branky. Soupeř se dostal do zápasu šťastnými brankami. Bohužel ani další naše dvě branky nestačily na výhru a Liberci jsme darovali bod,“ zhodnotil zápas trenér Arsenalu Benešov Otto Kovář.

Branky Benešova: Janda 2, Kilián, Brunclík, Hrachovský, vlastní. Poločas: 1:4. Arsenal: Kondrát - Brunclík, Pavlík, Hampešt - Janda, Kilián, Hrachovský, Šmejkal.